В Україні для школярів створили комікси за творами української літератури
Фото: УКФ

В Україні вийшла друга частина інтерактивного проєкту "Українська література в коміксах". Цьогоріч додали ще 15 коміксів за творами українських письменників. Про це повідомив Український культурний фонд.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Цього року каталог поповнили ще 15 творами, серед яких: "Україна в огні" Олександра Довженка, "Камінний хрест" Василя Стефаника, "Наталка Полтавка" Івана Котляревського, "Чорна рада" Пантелеймона Куліша, "Тигролови" Івана Багряного.

Загалом їх на сайті проєкту уже 20. До першої частини каталогу у 2022 році увійшло 5 художніх творів з ілюстраціями, цитатами та добіркою корисних посилань. Зокрема, "Катерина" Тараса Шевченка", Захар Беркут" Івана Франка, "Кайдашева сім’я" Івана Нечуя-Левицького.

Скриншот із сайту проєкту
Скриншот із сайту проєкту

Кожний комікс містить коротку анотацію із зазначенням жанру та роду твору, визначенням його теми, ідеї, проблематики, головних героїв. Мальописи допомагають розібратися з історичним контекстом, персонажами та ідейною складовою.

Скриншот із сайту проєкту
Скриншот із сайту проєкту

Крім того, до кожного твору розробили тестування, щоб перевірити знання учнів. Також сформували добірку цікавих фактів. Зокрема, читачі можуть перейти до текстів самих творів та до спеціально дібраних додаткових посилань, кіно- та аудіоверсії.

Проєкт має на меті залучити до читання української художньої літератури старшокласників. Формат коміксу шляхом графічної візуалізації сюжетів художніх творів дає змогу ознайомитися з відповідним історичним періодом та простежити зв’язок із сьогоденням.

Скриншот із сайту проєкту
Скриншот із сайту проєкту

"Тренування мозку через читання покращує когнітивні функції, такі як пам‘ять, увага та зосередженість. А щоб процес читання був не лише корисним, а й цікавим, важливо знаходити нові форми заохочення до нього. Проєктом "Українська література в коміксах" ми й надалі прагнемо розвивати читацькі інтереси, зокрема у закладах освіти, мовну компетентність та гнучкість знань у молодого покоління з української літератури та мови", — зазначили автори проєкту.

Проєкт "Українська література в коміксах" реалізують за підтримки Українського культурного фонду.