ВООЗ: Щороку в Європі гине 2,7 млн людей через тютюн, алкоголь, викопне паливо й ультраоброблену їжу
Фото: Jose Prada / Pexels

Близько 2,7 мільйона людей у Європі щороку гинуть через тютюн, алкоголь, ультраоброблені харчові продукти й викопне паливо. Про це йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Цей показник становить 24,5% від усіх смертей у регіоні. 

"Європа відстає в досягненні глобальної цілі зі зниження ризику передчасної смертності через неінфекційні захворювання на третину до 2025 року порівняно з базовим рівнем 2010 року. Існують значні субрегіональні відмінності. Країни регіону не впроваджують навіть половини найкращих політик ВООЗ, які постійно демонструють свою користь", — зазначили автори звіту. 

В організації додають: всупереч ризикам для здоров’я, куріння в громадських місцях заборонене у менше ніж половині європейських країн. А всі зусилля для того, аби зменшити привабливість шкідливих продуктів (використовувати просте пакування, запроваджувати акциз на алкоголь, маркувати ультраоброблені харчові продукти), не мали успіху.  

За оцінками ВООЗ, тютюн є однією з найбільших причин смертності (10,37%). Його вживання спричиняє понад 1,15 мільйона смертей у Європі на рік. Далі в "антирейтингу" йде викопне паливо (5,21%, або 578,9 тис. смертей) та алкоголь (3,84%, або 426,9 тис. смертей). Внаслідок надмірного вживання м’яса, солодких напоїв, жирної та солоної їжі помирає 391,1 тис. людей (3,52%). 

"Майже дві третини смертей, спричинених неінфекційними захворюваннями в регіоні, можна зарахувати безпосередньо до факторів ризику, а тому їм можна запобігти шляхом мінімізації впливу. Поведінкові фактори ризику на кшталт споживання алкоголю та тютюну, нездорове харчування та недостатня фізична активність — це причини захворювань, яким можна запобігти", — додали у Всесвітній організації охорони здоров’я.