Звіринецький сквер у центрі Києва знову хочуть забудувати
Фото: Георгій Могильний

У Звіринецькому сквері в Печерському районі, що розташований між вулицями Вільшанською та Бойчука, знову почалось будівництво житлового комплексу. Про це повідомив експерт з містобудування Георгій Могильний.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Фото: Георгій Могильний
Фото: Георгій Могильний

Забудовником є компанія SAGA Development, що належить українському бізнесмену Андрію Вавришу. Він планує звести на цій території ЖК OZON Concept House.

За словами Могильного, почалась активність із документами для відновлення забудови Звіринецького парку.

Раніше у Державній інспекції архітектури та містобудування було отримано дозвіл на першу чергу — один двосекційний житловий будинок до 24 поверхів.

Однак тепер проводять коригування проєкту, щоб цей дозвіл був на чотири багатосекційних житлових будинки загальною кількістю 24 різноповерхових секцій, максимальна поверховість яких буде до 21 поверху.

В експертизі будівництва зазначають, що увесь схил буде покритий лісонасадженнями та "знесення зелених насаджень не передбачається". Однак насправді планують "видалити" 1 691 дерево.

Фото: Георгій Могильний
Фото: Георгій Могильний
Фото: Георгій Могильний
Фото: Георгій Могильний

Також, хоча експертиза стверджує, що ділянка не потрапляє в межі історичних ареалів, згідно з МУО, вона міститься в межах Центрального історичного ареалу в зоні регулювання забудови III категорії.

Зокрема, експертиза вказує, що ділянка поза межами зон охорони пам'яток відповідно до рішення КМДА 2002 року, в грудні 2019 року було затверджено документацію на ландшафтну пам'ятку "Історичний ландшафт Київських гір та долини ріки Дніпро", і будівництво на Вільшанській потрапляє до зони охорони цієї пам'ятки, й максимальна дозволена висота там становить 25 метрів.