Коли Україна стала незалежною, у нас було Міністерство архітектури і будівництва. Пізніше — будівництва і архітектури. Потім воно плавно перетворилося на Мінрегіон. Тепер його взагалі ліквідували й приєднали до Міністерства інфраструктури, а ми, архітектори, між собою жартуємо — "до Міністерства рейок і асфальту". 

Останній законопроєкт 5655, який ще називають "законопроєкт містоґвалтування" у першій редакції не мав слова "архітектор", воно було замінене словом "проєктант". Тобто інженер будь-якого фаху, по ідеї, склавши іспит на архітектурний сертифікат, міг би проєктувати споруди. Я не знаю жодної розвиненої країни, де б таким чином принижували професію архітектора. 

Коли закінчилася доба монополій державних інститутів на проєктування і почався розквіт приватних компаній — 80% молодих архітекторів знайшли себе у проєктуванні виключно приватних будинків та інтерʼєрів. Це дуже поганий показник, адже є дуже велика потреба у міському плануванні, у побутовій урбаністиці, просто бракує фахівців. В Україні сьогодні любов до урбаністичного планування є, швидше, внутрішнім поривом, аніж структурним бізнесом. 

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал, підпишіться на LIGA PRO
Наша краща пропозиція
На рік
42 €
На місяць
5 €
Вже маєте LIGA PRO?