"Розумію упередженість українців щодо білорусів". Як політув'язнена з Мінська допомагає ЗСУ
"Диктатура будується не за один день. У 2001 році в Білорусі можна було стояти біля Адміністрації президента з портретами зниклих людей і не боятися арешту, як це відбувається у 2020-х. Це результат відсутності адекватного опору з боку суспільства. Те, що Білорусь стала співагресором, – також наслідок згоди білорусів з тим, що в них поступово віднімали свободу, а вони дозволяли це робити", – розмірковує Тетяна Гацура-Яворська, білоруська активістка, політув’язнена та голова ГО "Ланка".
Нині вона мешкає в Україні, її організація допомагає військовим та цивільним, зокрема незабаром на Київщині відкриється реабілітаційний центр для військових. В інтерв’ю LIGA.Life Тетяна розповіла про громадську діяльність в умовах диктатури, досвід ув’язнення та допомогу Україні під час повномасштабної війни.
"Коли живеш у диктатурі, будь-яка діяльність – це політика"
Активістська діяльність Тетяни розпочалась ще в школі, в білоруському місті Стовбці. У 1996 році з друзями організували неофіційну спілку, яка займалась виставками та концертами, забезпечила місту смітники та ініціювала появу телефона довіри для підлітків. Спілка проіснувала 1,5 року до випуску учасників зі школи.