Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка
- Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації
- Леся Патока, художниця по костюмах та засновниця бренду PATOKA
- Тарас Тополя, фронтмен гурту "Антитіла" та військовослужбовець
- Євгенія Аратовська, соціальна підприємиця та засновниця "Україна без сміття"
- Богдан Логвиненко, засновник проєкту Ukraїner
- ROXOLANA, співачка
- Євген Клопотенко, шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст
- Юлія Саніна, фронтвумен The Hardkiss
- Петро Заставний, ресторатор та продюсер гурту TVORCHI
14 лютого – свято не лише для закоханих, але й фанатів читання.
У 2012 році засновниця блогу про дитячі книги Delightful Children’s Books і ресурсу The Curious Kid’s Librarian Еммі Бродмур помітила, що у дітей з малофінансованих районів є потреба у книгах.
Так з’явилась ідея волонтерської ініціативи Дня книгодарування. Його мета – розширення доступу дітей до книжок та сприяння захопленню читанням. Тобто 14 лютого будь-хто охочий міг подарувати дитині книгу.
Нині цей день вважається міжнародним, адже відзначається в понад 44 країнах світу і не обмежується лише даруванням книг малечі. Наприклад, в Україні 14 лютого видавництва та книжкові магазини проводять тематичні акції та спецпропозиції.
Напередодні Дня книгодарування LIGA.Life запитала відомих українців, яку книгу вони б подарували малознайомій людині. Що з цього вийшло – читайте у добірці.
Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації
Книга: "Вибір. Прийняти можливе", Едіт Єва Еґер.
"Уявіть: де б ви хотіли бути після нашої перемоги? З ким? Чим займатися та який результат отримувати? Це те, що зараз потрібно постійно тримати в голові. Ця книга допоможе вам побудувати ефективну траєкторію руху протягом цього важкого шляху", – стверджує міністр.
Леся Патока, художниця по костюмах та засновниця бренду PATOKA
Книга: "Мистецтво суперництва. Чотири історії про дружбу, зраду й подвиги у мистецтві", Себастьян Смі.
"Це 4 різні історії про суперництво, яке мотивувало кожного згаданого генія-митця ставати кращим, вигадувати дивовижне і бути на крок попереду свого суперника. Ви тільки уявіть: не жінка, не тренди, не тенденції, а саме суперник надихав створювати нове. Це дуже цікаві історії чоловічої дружби та ненависті на межі з любов’ю і шаною. Радила б прочитати цю книгу всім, незалежно від професії", – рекомендує Леся Патока.
Тарас Тополя, фронтмен гурту "Антитіла" та військовослужбовець
Книга: серія "Історія України від Діда Свирида", Дід Свирид.
"Малознайомій людині я б подарував книгу з історії України. Бо в наш час це не тільки актуально та корисно, але й потрібно", – наголошує Тарас.
Євгенія Аратовська, соціальна підприємиця та засновниця "Україна без сміття"
Книги:
"Шлях воїна", Карлос Кастанеда;
"Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних", Олівер Беркмен.
У свої 20 років Євгенія прочитала книгу "Шлях воїна" Карлоса Кастанеди. Описує її, як книгу про усвідомлений вибір, сміливість бути собою і не витрачати себе на дрібниці. Про те, як брати на себе відповідальність і не боятися труднощів, бо життя складається з них. Труднощі стають викликами, шляхом зростання особистості та перемогами над своїми страхами, якщо сприймати їх як природну частину життя, каже Євгенія.
"Цю книгу подарувала б молодій людині заради підтримки. Щоб вона могла взяти з собою у доросле життя ці сильні принципи і цінності", – додає підприємиця.
Людині 35+ років Євгенія подарувала б останню з прочитаних і вже улюблену книгу – "Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних" Олівера Беркмена.
"Це одкровення для мультитаскерів, яким я є. Тепер навпаки намагаюся зосереджуватися на 3-5 справах і не дозволяти 20 завданням відволікати мене. Впевнена, що подібні вагання є у кожної дорослої людини, яка хоче встигнути зробити все й одразу, тому що це цікаво. Але правда в тому, що життя не вистачить на все. Тож щось точно потрібно буде "поховати", щоб насолоджуватися здійсненням справді важливого".
Богдан Логвиненко, засновник проєкту Ukraїner
Книга: "Так, але…", Тарас Прохасько.
"Ця книга – можливість зі світового порядку денного, у якому ми постійно перебуваємо, перейти на особистий рівень – відчуттів, почуттів та саморефлексії", – пояснює Богдан.
ROXOLANA, співачка
Книга: "Триста поезій", Ліна Костенко.
"Ця книга була б жестом знайомства з новою людиною. Вона б показала, чим я захоплююсь і що мені дуже подобається. Взагалі дуже люблю літературу та поезію. Намагаюсь її поширювати. Тож вважаю, що ні у кого не вдасться так закохати в українські вірші з першого рядку, як у Ліни Костенко", – розповідає співачка.
Євген Клопотенко, шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст
Книга: "Енеїда", Іван Котляревський.
"Ця книга багато значить для мене. Підірвала мій мозок настільки, що немов очманілий, я почав вивчати українську кухню. Вважаю її мало не абеткою української кухні. Адже в ній перелічено близько 80% того, що їли українці сотні років тому. Своїм літературним шедевром Котляревський створив свого роду шпаргалку для кухарів, яку не помітили за радянських часів під час знищення елементів української ідентичності", – пояснює свій вибір Євген.
Юлія Саніна, фронтвумен The Hardkiss
Книга: "Чоловік на ім'я Уве", Фредрік Бакман.
"Змушує відчувати повний спектр емоцій від відрази до головного героя до співчуття і любові. На перший погляд, сухий, педантичний, подекуди бездушний Уве – людина, що давно втратила сенс життя і вже планує самогубство, розкривається протягом роману кардинально інакше. Важкі психологічні теми перетворюються на теплий, іронічний і добрий роман", – ділиться враженнями Юлія.
Петро Заставний, ресторатор та продюсер гурту TVORCHI
Книга: "1984", Джордж Орвелл.
"Прочитав книгу під час карантину, і в той період вона здавалась дуже песимістичною та нереальною. Сьогодні я б точно подарував її і другу, і ворогу. Ми живемо в час війни, коли пропаганда просувається навіть через дитячі мультики та іграшки. Ця книга про жахливий варіант безвихідного майбутнього, яке можливе в теперішніх реаліях", – розповідає Петро.