Зміст:
 1. Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації
 2. Леся Патока, художниця по костюмах та засновниця бренду PATOKA
 3. Тарас Тополя, фронтмен гурту "Антитіла" та військовослужбовець
 4. Євгенія Аратовська, соціальна підприємиця та засновниця "Україна без сміття"
 5. Богдан Логвиненко, засновник проєкту Ukraїner
 6. ROXOLANA, співачка
 7. Євген Клопотенко, шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст
 8. Юлія Саніна, фронтвумен The Hardkiss
 9. Петро Заставний, ресторатор та продюсер гурту TVORCHI

14 лютого – свято не лише для закоханих, але й фанатів читання

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

У 2012 році засновниця блогу про дитячі книги Delightful Children’s Books і ресурсу The Curious Kid’s Librarian Еммі Бродмур помітила, що у дітей з малофінансованих районів є потреба у книгах.

Так з’явилась ідея волонтерської ініціативи Дня книгодарування. Його мета – розширення доступу дітей до книжок та сприяння захопленню читанням. Тобто 14 лютого будь-хто охочий міг подарувати дитині книгу. 

Нині цей день вважається міжнародним, адже відзначається в понад 44 країнах світу і не обмежується лише даруванням книг малечі. Наприклад, в Україні 14 лютого видавництва та книжкові магазини проводять тематичні акції та спецпропозиції.

Напередодні Дня книгодарування LIGA.Life запитала відомих українців, яку книгу вони б подарували малознайомій людині. Що з цього вийшло – читайте у добірці. 

Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Вибір. Прийняти можливе", Едіт Єва Еґер. 

"Уявіть: де б ви хотіли бути після нашої перемоги? З ким? Чим займатися та який результат отримувати? Це те, що зараз потрібно постійно тримати в голові. Ця книга допоможе вам побудувати ефективну траєкторію руху протягом цього важкого шляху", – стверджує міністр.

Леся Патока, художниця по костюмах та засновниця бренду PATOKA

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Мистецтво суперництва. Чотири історії про дружбу, зраду й подвиги у мистецтві", Себастьян Смі.

"Це 4 різні історії про суперництво, яке мотивувало кожного згаданого генія-митця ставати кращим, вигадувати дивовижне і бути на крок попереду свого суперника. Ви тільки уявіть: не жінка, не тренди, не тенденції, а саме суперник надихав створювати нове. Це дуже цікаві історії чоловічої дружби та ненависті на межі з любов’ю і шаною. Радила б прочитати цю книгу всім, незалежно від професії", – рекомендує Леся Патока.

Читайте також: Воїн Світла на "Міс Всесвіт". Як PATOKA створили костюм без світла та під обстрілами

Тарас Тополя, фронтмен гурту "Антитіла" та військовослужбовець

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: серія "Історія України від Діда Свирида", Дід Свирид.

"Малознайомій людині я б подарував книгу з історії України. Бо в наш час це не тільки актуально та корисно, але й потрібно", – наголошує Тарас.

Євгенія Аратовська, соціальна підприємиця та засновниця "Україна без сміття"

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книги: 

 • "Шлях воїна", Карлос Кастанеда;

 • "Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних", Олівер Беркмен.

У свої 20 років Євгенія прочитала книгу "Шлях воїна" Карлоса Кастанеди. Описує її, як книгу про усвідомлений вибір, сміливість бути собою і не витрачати себе на дрібниці. Про те, як брати на себе відповідальність і не боятися труднощів, бо життя складається з них. Труднощі стають викликами, шляхом зростання особистості та перемогами над своїми страхами, якщо сприймати їх як природну частину життя, каже Євгенія.

"Цю книгу подарувала б молодій людині заради підтримки. Щоб вона могла взяти з собою у доросле життя ці сильні принципи і цінності", – додає підприємиця.

Людині 35+ років Євгенія подарувала б останню з прочитаних і вже улюблену книгу – "Чотири тисячі тижнів. Тайм-менеджмент для смертних" Олівера Беркмена. 

"Це одкровення для мультитаскерів, яким я є. Тепер навпаки намагаюся зосереджуватися на 3-5 справах і не дозволяти 20 завданням відволікати мене. Впевнена, що подібні вагання є у кожної дорослої людини, яка хоче встигнути зробити все й одразу, тому що це цікаво. Але правда в тому, що життя не вистачить на все. Тож щось точно потрібно буде "поховати", щоб насолоджуватися здійсненням справді важливого".

Богдан Логвиненко, засновник проєкту Ukraїner

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Так, але…", Тарас Прохасько.

"Ця книга – можливість зі світового порядку денного, у якому ми постійно перебуваємо, перейти на особистий рівень – відчуттів, почуттів та саморефлексії", – пояснює Богдан.

ROXOLANA, співачка

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Триста поезій", Ліна Костенко.

"Ця книга була б жестом знайомства з новою людиною. Вона б показала, чим я захоплююсь і що мені дуже подобається. Взагалі дуже люблю літературу та поезію. Намагаюсь її поширювати. Тож вважаю, що ні у кого не вдасться так закохати в українські вірші з першого рядку, як у Ліни Костенко", – розповідає співачка.

Євген Клопотенко, шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Енеїда", Іван Котляревський.

"Ця книга багато значить для мене. Підірвала мій мозок настільки, що немов очманілий, я почав вивчати українську кухню. Вважаю її мало не абеткою української кухні. Адже в ній перелічено близько 80% того, що їли українці сотні років тому. Своїм літературним шедевром Котляревський створив свого роду шпаргалку для кухарів, яку не помітили за радянських часів під час знищення елементів української ідентичності", – пояснює свій вибір Євген.

Юлія Саніна, фронтвумен The Hardkiss

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "Чоловік на ім'я Уве", Фредрік Бакман.

"Змушує відчувати повний спектр емоцій від відрази до головного героя до співчуття і любові. На перший погляд, сухий, педантичний, подекуди бездушний Уве – людина, що давно втратила сенс життя і вже планує самогубство, розкривається протягом роману кардинально інакше. Важкі психологічні теми перетворюються на теплий, іронічний і добрий роман", – ділиться враженнями Юлія.

Петро Заставний, ресторатор та продюсер гурту TVORCHI

Які б книги подарували малознайомій людині відомі українці. Добірка

Книга: "1984", Джордж Орвелл.

"Прочитав книгу під час карантину, і в той період вона здавалась дуже песимістичною та нереальною. Сьогодні я б точно подарував її і другу, і ворогу. Ми живемо в час війни, коли пропаганда просувається навіть через дитячі мультики та іграшки. Ця книга про жахливий варіант безвихідного майбутнього, яке можливе в теперішніх реаліях", – розповідає Петро.

Читайте також: Книжкові бестселери 2022 року. Які українські та іноземні книжки купували найбільше