Ілюстративне фото: Freepik

Під час нового дослідження вчені виявили, що дотримання дієти MIND зменшує ризик зниження когнітивних функцій, однак лише в жінок. Про це пише Woman and home.

Для того, щоб дослідження було об’єктивним, дослідники скоригували результати, враховуючи різні фактори: вік, стать, щоденна фізактивність, вага, звичка курити. Середній вік учасників становить 64 роки, половина з них жінки.

Попередні дослідження свідчать і про те, що дієта MIND також зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, уповільнює вікове зниження когнітивних функцій.

Дієта MIND – це Середземноморсько-DASH-дієтичний підхід для зменшення ризику нейродегенеративних захворювань. Вона має фокус на продуктах, що мають доведені переваги для здоров’я мозку, а саме: зелені овочі, фрукти, горіхи, цілозернові продукти та пісне м'ясо. Акцент роблять на свіжих продуктах.

Докторка Емі Рейчелт, нейронауковиця з харчування розповіла, що MIND дієта заснована на продуктах, що мають користь для здоров’я мозку. Вона пояснила, що продукти з дієти багаті на антиоксиданти. Вони ж своєю чергою захищають клітини мозку від пошкодження вільних радикалів та окислювального стресу. Заразом знижують запалення, що пов’язане з когнітивним спадом. Забезпечують поживні речовини, як омега-3, вітаміни груп В, Е, які підтримують нейронну комунікацію та функції мозку.

Продукти, які входять до MIND дієти:

  • Зелені овочі: "Шпинат, капуста, броколі – містять антиоксиданти, вітаміни й поживні речовини. Це хороше джерело нерозчинної клітковини", — каже нейронауковиця.
  • Горіхи: "Волоські горіхи, мигдаль та інші горіхи багаті на здорові жири, такі як омега-3 жирні кислоти, які підтримують функцію нейронів".
  • Ягоди: "Ягоди, особливо чорниця, багаті на флавоноїди, які покращують пам’ять, уповільнюють когнітивний спад і мають низький вміст цукру, що не викликає стрибків глюкози", — зазначає вона.
  • Цілозернові: "Цільна пшениця, коричневий рис, вівсянка – забезпечують складні вуглеводи, клітковину та вітаміни групи B, що важливі для здоров’я мозку".
  • Боби: "Бобові – хороше джерело рослинного білка, клітковини, антиоксидантів, що підтримують мікробіом кишківника", — зазначає доктор Рейчелт.
  • Риба: "Жирна риба, як-от лосось, сардини, скумбрія – багаті на омега-3 жирні кислоти, які зменшують запалення та підтримують здоров’я мозку".
  • М’ясо птиці: "Курка й індичка забезпечують пісний білок без насичених жирів, які містяться у червоному м’ясі".
  • Інші овочі, багаті на вітаміни: "Морква, помідори, болгарський перець, також містять корисні для мозку поживні речовини, особливо вітаміни C та A – антиоксиданти", — каже Емі Рейчелт.