Сповільнює старіння і запобігає сонячним опікам: всі переваги бета-каротину
Під час спеки більшість людей надають перевагу легкій їжі, особливо фруктам та овочам, які мають багато переваг для організму – зокрема, зволожують і сприяють детоксикації. Деякі з них містять також бета-каротин, що позитивно впливає на стан шкіри. Про це пише Vogue.
"Дослідження демонструють, що раціон, багатий на антиоксиданти, незамінні жирні кислоти, вітаміни та певні мінерали, може запобігти передчасному старінню шкіри, поліпшити її сяйво та текстуру, а також зменшити прояви запальних захворювань, – розповідає нутриціологиня Кармен Мера та додає: – Серед найважливіших поживних речовин – бета-каротин".
Бета-каротин – природний помаранчево-жовтий пігмент, що міститься у багатьох фруктах та овочах. Він належить до каротиноїдів – різновиду антиоксидантів. За словами Мери, бета-каротин "є попередником вітаміну А".
Після споживання організм перетворює цю речовину на ретинол, який є необхідним для здоров’я очей, імунної системи, слизових оболонок, розмноження та розвитку клітин і шкіри.
Серед інших переваг бета-каротину – антиоксидантна дія, він запобігає пошкодженню клітин і підтримує фотозахисні властивості шкіри, сповільнюючи старіння. "Регулярне споживання бета-каротину сприяє запобіганню сонячним опікам, сухості та утворенню зморшок", – каже Мера.
Продукти з високим вмістом бета-каротину:
морква;
батат;
гарбуз;
манго;
абрикос;
помідор;
папая;
канталуп (диня);
хурма;
шпинат;
мангольд;
броколі;
капуста кейл;
апельсини.
Бета-каротин є жиророзчинним, тож щоб отримати максимальну користь від споживання, його слід поєднувати з корисними жирами – як-от оливкова олія першого віджиму, авокадо, горіхи, насіння, жирна риба та яйця. Слід пам’ятати: якщо в раціоні немає жиру, організм не зможе засвоїти каротиноїди.
Під час приготування продуктів, багатих на бета-каротин, варто враховувати, що тепло руйнує клітинні стінки рослин. Тож легке приготування чи швидке обсмажування овочів допоможе вивільнити більше бета-каротину й зробить його доступнішим для засвоєння. Зокрема, розминання або подрібнення фруктів і овочів також покращує біодоступність цього каротиноїду.