Горіхи, фрукти й овочі: вчені з Гарварду назвали продукти, що сприяють довголіттю

Науковці з Гарварду встановили, що перехід на рослинну дієту може покращити здоров’я та підвищити ймовірність довголіття, навіть у людей середнього віку. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Nature Medicine.
Згідно з дослідженням людьми похилого віку вважалися учасники віком від 70 років, які не мали хронічних захворювань та зберегли когнітивне, психічне і фізичне здоров’я.
У дослідженні взяли участь 105 000 осіб віком від 39 до 69 років. Протягом 30 років вчені спостерігали за ними, щоб визначити, як їхній раціон у середньому віці впливає на загальне самопочуття. Учасникам надавали бали залежно від того, наскільки вони дотримувалися восьми моделей харчування.
Найбільше позитивних наслідків для здоров’я продемонстрував Індекс альтернативного здорового харчування (AHEI) – дієта, яку розробили гарвардські вчені. Згідно з даними Harvard Health Publishing учасники з найвищими показниками AHEI мали на 86% більшу ймовірність здорового старіння у 70 років і у 2,2 раза – у 75 років порівняно з тими, хто мав найнижчі показники.
Сім типів продуктів, які слід частіше споживати відповідно до AHEI:
Фрукти;
Овочі;
Цілозернові продукти;
Бобові;
Горіхи;
З ненасиченими жирами;
Нежирні молочні продукти (у помірній кількості).
Харчові моделі, багаті на рослинні продукти з помірним додаванням корисних продуктів тваринного походження, можуть сприяти здоровому старінню та слугувати орієнтиром для майбутніх дієтичних рекомендацій, йдеться в дослідженні.
Зокрема, вчені назвали добірку продуктів, які слід обмежити у споживанні або зовсім виключити:
Солодкі напої;
Червоне м’ясо;
Трансжири;
Натрій (сіль);
Оброблене м’ясо.
Коментарі (0)