Бути разом у радості та горі. Як відбувається вінчання і чи може церква скасувати шлюб?
За 30 років незалежності України кількість зареєстрованих шлюбів поступово зменшувалася: з 493 тисяч у 1991 році до 167,9 тисяч у 2020-му. Так було до початку повномасштабної війни. Адже минулого року в Україні зафіксували сплеск одружень. За даними Мін’юсту, з березня 2022-го до березня 2023-го було зареєстровано понад 225 тисяч шлюбів. Натомість кількість розлучень, навпаки, знизилася.
Реєстрація шлюбу дозволяє визнати сімейний союз перед державою. Водночас серед християн існує практика вінчання. Це одне з таїнств, під час якого шлюб освячується церквою та визнається перед Богом. Обітниці, проголошені у цю мить, та проведені обряди єднають подружжя на все життя.
Та існує проблема – не завжди пари свідомо ставляться до вінчання. Хтось піддається впливу рідних, бере приклад із друзів або слідує моді, яка позбавляє таїнство його суті. У випадку розлучення такі пари поспішають "розвінчатися", тобто звертаються до церкви, аби шлюб визнали недійсним. Тут і з’являються труднощі, бо з моменту вінчання союз вважається вічним.