31 серпня на сайті Кабміну зʼявилась відповідь премʼєр-міністра Дениса Шмигаля на петицію "Забезпечити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції", зареєстровану 19 травня. 

Її авторки стверджують, що реалізація таких препаратів за рецептом є порушенням репродуктивних прав жінок. До того ж консультація з лікарем буде лише затримувати час приймання препаратів, отже, зменшувати їхню ефективність. Петицію підтримали понад 25 000 громадян.

Довідка: екстрена контрацепція – це вид контрацепції, який використовують лише в рідкісних випадках, наприклад, коли під час сексу порвався презерватив, був невдалий статевий акт чи зґвалтування. Це 1-2 пігулки з великою дозою гормонів, які впливають на ендометрій жінки та відтерміновують овуляцію. Відтак вагітність не настає. Але важлива умова – слід прийняти цю пігулку вчасно, зазвичай не пізніше 72 год. 

Оскільки доза гормонів ударна, то використовувати цей метод контрацепції щоразу заборонено. Адже, як мінімум, може викликати порушення 1-2 менструальних циклів та давати побічні ефекти: нудоту та головний біль. 

У своїй відповіді премʼєр-міністр зазначив: Міністерство охорони здоровʼя (МОЗ) не проти переведення екстреної контрацепції (ЕК) до класу безрецептурних препаратів. Однак мають бути вікові обмеження їхньої реалізації. 

Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку. Перейдіть до повної версії сторінки.