Хто відповідає за якість харчування у школах і до кого звертатися – відповідь МОН
За організацію харчування учнів у період карантину, а також перевірку якості продуктів, відповідає безпосередньо керівник та засновник школи.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки.
"Так, керівник закладу освіти затверджує примірні двотижневі та щоденні меню. Але обов'язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо. Тільки після цього страви можуть подаватися дітям", – зазначають у відомстві.
Читайте нас в Telegram: проверенные факты, только важное
У процесі організації харчування, за даними МОН, беруть участь центральні органи виконавчої влади, засновники закладів освіти, постачальники продуктів і послуг з організації харчування, органи управління у сфері освіти та у сфері охорони здоров’я і територіальні органи Держпродспоживслужби.
Що робити, якщо вашій дитині в школі дають неякісну їжу
З боку постачальника їжі – це порушення умов договору, наголосив юрист ГО "Батьки SOS" Роман Бондаренко в ефірі програми "Сніданок з 1+1".
"Якщо постачальник не виконує умов договору, то потрібно або розривати контракт, або коригувати послуги. На жаль, опції, щоб постачальник платив штрафи немає. Якщо дійде до суду – можна говорити про якісь штрафи. Поки що це корекція або розрив контракту", – пояснив експерт.
За його словами, батькам необхідно звернутися до директора школи.
Якщо дітей не годують – це питання до органів місцевої влади – територіальної громади, міськради.
Якщо їжа неякісна – батьки можуть зателефонувати до територіальних органів Держпродспоживслужби.
Читайте також: Ідеальний ланчбокс дитині в школу: поради дієтолога та шеф-кухаря
"Дзвінок туди і протягом години вони мають бути на місці і провести перевірку", – пояснив Бондаренко.
Нагадаємо, в Україні 1 вересня відкрили школи з карантинними обмеженнями. Учням початкової школи Міносвіти організувало карантинне харчування.
Якістю такої їжі частина батьків обурена. Фотографіями сніданків у школах Києва діляться в соцмережах.
Натомість заступниця в.о. міністра освіти Любомира Мандзій заявила, що батькам треба потерпіти. Нормальне харчування відновлять після кінця карантину.
- Про те, як Міносвіти підготувалося до навчального року в умовах карантину, читайте в нашому матеріалі "Грошей немає, але живіть на позитиві".