Перегляд футболу або Олімпійських ігор позитивно впливає на задоволеність життям – вчені
Перегляд футбольного матчу, Олімпійських ігор чи інших спортивних змагань може позитивно вплинути на ваш психологічний стан.
До таких висновків прийшли дослідники Anglia Ruskin University, описавши результати дослідження у статті The Conversation.
Дослідники використали дані 7209 дорослих віком 16-85 років, які мешкають в Англії. Так дійшли до висновків: люди, які відвідували спортивні події протягом минулого року, були більш задоволені своїм життям. А також відчували себе менш самотніми, ніж люди, які цього не робили.
Ці висновки перегукуються з попередніми дослідженнями, де виявили: люди, які відвідують спортивні події принаймні раз на рік, мають менше проявів депресії, ніж ті, хто цього не робить.
Але чи зберігатиметься ця користь, якщо дивитися змагання в інтернеті чи по телебаченню?
Зберігається, підтверджують дослідження. Люди, які вболівають за свою спортивну команду вдома, також мають менші симптоми депресії.
Позитивний ефект від перегляду спортивних змагань, ймовірно, повʼязаний з соціальною ідентичністю людини. Ми схильні до бажання формувати комʼюніті навколо спільних інтересів, наприклад, гри певної футбольної команди. Різні спільноти є частиною нашої ідентичності, саме через них ми знаходимо соціальну та емоційну підтримку.
Це підтверджує дослідження: люди, які сильно ототожнюють себе зі спортивною командою, частіше відчували емоційну підтримку з боку інших уболівальників. Це підвищує задоволеність життям.
З іншого боку, коли наша команда програє, то ми схильні дистанціюватися від неї. Це своєрідний захист від негативних соціальних і психологічних наслідків – "відсікання відображеної невдачі".
Однак японські дослідники помітили, що користь для добробуту людини буде значнішою, якщо людина вболіватиме за більш популярний вид спорту (футбол), ніж менш популярний (гольф).