Квашена капуста швидкого приготування: простий вітамінний рецепт на зиму
Квашена капуста дуже корисна. Подекуди навіть корисніша за просту свіжу капусту. Такий салат дуже добре смакує зимою до будь-якої страви й чудово зберігається. Для того щоб квашена капуста була смачною, її слід нарізати дуже тоненько, можна використати спеціальну нарізку.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Для приготування слід узяти наступні інгредієнти:
- капуста – 3 кг
- морква – 1 шт.
- сіль – 2 ст. л. з гіркою
Як заквасити капусту – рецепт
- Якомога тонше нарізати капусту.
- Помиту й почищену моркву натерти на терку, бажано як для моркви по-корейськи.
- Засолювати капусту зручно прямо на столі. Викласти капусту з морквою на робочу поверхню, додати кілька горошків перцю та лавровий лист.
- Далі посипати сіллю у пропорції: на 3 кг капусти – 2 ст. ложки з гіркою солі.
- Потім необхідно дуже добре розім’яти та перемішати капусту з сіллю. Капуста має стати м’якшою.
- Засолену м’яку капусту викласти у трилітрову банку. Добре її утрамбувати. Щільно укладена капуста допомагає процесу бродіння. Бажано всі 3 кг капусти помістити в одну трилітрову банку.
- Банку поставити у глибоку тарілку, оскільки з капусти витікатиме сік. Накрити банку кришкою легенько зверху, щоб залишився отвір.
- Щодня відкривати банку і дерев’яною паличкою проколювати капусту, аж до самого дна. Так капуста кваситиметься рівномірно.
- Так капусту треба квасити приблизно три доби, але слід куштувати й орієнтуватися на свій смак. Коли капуста вже достатньо кисла, поставити її у прохолодне місце ще на 4-5 діб.
Після цього капусту вже можна споживати. Обов’язково у банці з капустою має лишатися розсіл, щоб вона не пересихала. Якщо розсолу стає менше, слід додати солоної води з розрахунку: 1 ст. ложка солі на 1 л води.
Перед тим як подати до столу, до квашеної капусти бажано додати порізану цибулю – це покращить смак салату. Також змастити ложкою олії.