Батькам школярів радять робити легкі вправи для подолання стресу в часи пандемії.

Календар вправ підготував Дитячий фонд UNICEF Україна спільно з дитячою та сімейною психологинею Светлана Ройз та ГО "Смарт Освіта" у рамках ініціативи #52дніДоПозитивногоБатьківства.

Фахівці радять приділити цьому 2 хвилини на день.

У переліку десять коротких і приємних вправ:

  1. Медитуйте під час ходи. 

"Це не лише ввімкнення "каналу рухів" і уважності до своєї тілесності. Будь-яка рухова активність стимулює вироблення нейрогормону дофаміну. Ми усвідомлено фокусуємо увагу на тому, що бажаємо чіткіше вирізнити або посилити у власному житті", – пояснюють фахівці.

Вправа перша для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

2. Смакуйте кавою чи чаєм.

"Уповільніться, відчуйте смак, аромат, дозвольте собі 2–3–4–5 хвилин контакту з собою і з "об’єктом", який "лише для себе". Це допоможе відчути наповнення й радість, посилити чутливість та уважність", – зазначається в дописі.

Вправа друга для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

3. Позіхніть широко, від душі.

"Ця практика — одна з базових у роботі зі стресом. У багатьох людей проявлений щелепний затиск (щось роблять, "зціпивши зуби", не дозволяють собі вимовити важливе)", – пояснюють експерти.

Вправа третя для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

4. Поаплодуйте комусь чи собі.

"Люди більше схильні недооцінювати свою роботу або внески, ніж їх відзначати. А дофаміновій системі людини необхідно святкувати навіть найменші свої досягнення", – йдеться в підбірці.

Вправа четверта для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

5. Обійміть когось із близьких.

"Щоразу, коли нас обіймають або ми когось обіймаємо, ми повертаємо собі відчуття безпеки, відчуття своїх кордонів. Повертаємо стан "цвінь-цвірінь, я в хатці", – додають фахівці.

Вправа п'ята для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

6. Визирніть у вікно.

"Ви перефокусовуєте увагу з внутрішнього в зовнішній простір. Цей процес допоможе заспокоїтися, знизити інтенсивність хвилювань і водночас повернути важливий контакт із теперішнім моментом", – зауважується в подбірці.

Вправа шоста для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

7. Пригадайте 5 речей, яким вдячні у житті.

"Подяка – це ознака сильних і впевнених людей. Подяка – це можливість зберегти баланс внесків. Щоразу, коли ми дякуємо собі, іншим, життю, гормональна система відгукується підвищенням рівня серотоніну, дофаміну, окситоцину", – пояснюють фахівці.

Вправа сьома для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

8. Зосередьтеся на звуках, які вас оточують, і спробуйте вирізнити декілька з них.

"Цією практикою ви "перемикаєте канал" сприйняття. За сприйняття вербальних і невербальних сигналів відповідають різні ділянки мозку. Коли "вимикається" зоровий канал, активізуються, буквально – "прочищаються" – інші. Ця практика – як маленька медитація", – йдеться в поясненні.

Вправа восьма для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

9. Згадайте п’ятьох осіб, про яких приємно думати.

"Знання про те, що є люди, яким ми довіряємо, до яких можемо звернутися по допомогу, які викликають у нас відчуття тепла й радості, — створює наш внутрішній фон безпеки й довіри до життя", – зазначається у підбірці.

Вправа дев'ята для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна

10. Напишіть добрий лист до сусідів.

"Канал стосунків" – одне із джерел наших ресурсів. Стосунки дають відчуття безпеки і "спільності". Цей канал поповнюється, не тільки коли ми приймаємо увагу й турботу від інших, але й віддаючи її", – зазначають фахівці.

Вправа десята для батьків школярів. Фото ЮНІСЕФ Україна
Загалом випустять 52 поради, їх публікуватимуть щодня на сайті НУШ.