Розваги

Як батькам школярів подолати стрес – 10 коротких порад від UNICEF

09.09.2020, 15:58 • 6 хвилин
Як батькам школярів подолати стрес – 10 коротких порад від UNICEF - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Батькам школярів радять робити легкі вправи для подолання стресу в часи пандемії.

Календар вправ підготував Дитячий фонд UNICEF Україна спільно з дитячою та сімейною психологинею Светлана Ройз та ГО "Смарт Освіта" у рамках ініціативи #52дніДоПозитивногоБатьківства.

Фахівці радять приділити цьому 2 хвилини на день.

У переліку десять коротких і приємних вправ:

  1. Медитуйте під час ходи. 

"Це не лише ввімкнення "каналу рухів" і уважності до своєї тілесності. Будь-яка рухова активність стимулює вироблення нейрогормону дофаміну. Ми усвідомлено фокусуємо увагу на тому, що бажаємо чіткіше вирізнити або посилити у власному житті", – пояснюють фахівці.

2. Смакуйте кавою чи чаєм.

"Уповільніться, відчуйте смак, аромат, дозвольте собі 2–3–4–5 хвилин контакту з собою і з "об’єктом", який "лише для себе". Це допоможе відчути наповнення й радість, посилити чутливість та уважність", – зазначається в дописі.

3. Позіхніть широко, від душі.

"Ця практика — одна з базових у роботі зі стресом. У багатьох людей проявлений щелепний затиск (щось роблять, "зціпивши зуби", не дозволяють собі вимовити важливе)", – пояснюють експерти.

4. Поаплодуйте комусь чи собі.

"Люди більше схильні недооцінювати свою роботу або внески, ніж їх відзначати. А дофаміновій системі людини необхідно святкувати навіть найменші свої досягнення", – йдеться в підбірці.

5. Обійміть когось із близьких.

"Щоразу, коли нас обіймають або ми когось обіймаємо, ми повертаємо собі відчуття безпеки, відчуття своїх кордонів. Повертаємо стан "цвінь-цвірінь, я в хатці", – додають фахівці.

6. Визирніть у вікно.

"Ви перефокусовуєте увагу з внутрішнього в зовнішній простір. Цей процес допоможе заспокоїтися, знизити інтенсивність хвилювань і водночас повернути важливий контакт із теперішнім моментом", – зауважується в подбірці.

7. Пригадайте 5 речей, яким вдячні у житті.

"Подяка – це ознака сильних і впевнених людей. Подяка – це можливість зберегти баланс внесків. Щоразу, коли ми дякуємо собі, іншим, життю, гормональна система відгукується підвищенням рівня серотоніну, дофаміну, окситоцину", – пояснюють фахівці.

8. Зосередьтеся на звуках, які вас оточують, і спробуйте вирізнити декілька з них.

"Цією практикою ви "перемикаєте канал" сприйняття. За сприйняття вербальних і невербальних сигналів відповідають різні ділянки мозку. Коли "вимикається" зоровий канал, активізуються, буквально – "прочищаються" – інші. Ця практика – як маленька медитація", – йдеться в поясненні.

9. Згадайте п’ятьох осіб, про яких приємно думати.

"Знання про те, що є люди, яким ми довіряємо, до яких можемо звернутися по допомогу, які викликають у нас відчуття тепла й радості, — створює наш внутрішній фон безпеки й довіри до життя", – зазначається у підбірці.

10. Напишіть добрий лист до сусідів.

"Канал стосунків" – одне із джерел наших ресурсів. Стосунки дають відчуття безпеки і "спільності". Цей канал поповнюється, не тільки коли ми приймаємо увагу й турботу від інших, але й віддаючи її", – зазначають фахівці.

Загалом випустять 52 поради, їх публікуватимуть щодня на сайті НУШ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини