Тиждень тому у Києві відбулось довгоочікуване — нарешті запустили рух Подільсько-Воскресенським мостом, який будували 30 років. Міст, щоправда, відкрили не для всіх — а тільки для спецтранспорту, екстрених служб та автобуса №111, який сполучає станції метро "Площа українських героїв" та "Лівобережну". 

Шляхопровід почали зводити ще в 1993 році і мали завершити за 9 років. Подільський міст мав розвантажити інші київські мости й з’єднати Троєщину з центром, адже в його основі закладена ще й гілка метро. Але щось пішло не так — будівництво почали, а потім через брак коштів одразу заморозили. З інтервалами й паузами спорудження інфраструктурного гіганта замість 9 років розтягнулось на 30. Міст став локальним мемом, найдорожчим довгобудом в історії України та об’єктом, довкола якого неодноразово виникали корупційні скандали. Між іншим, цей міст внесли у німецькі інженерні посібники як приклад невдалого будівництва.

Однак за 30 років міст так і не змогли добудувати до кінця — 1 грудня відкрили лише його "обрізану" або "скорочену" версію. Річ у тому, що зараз міст "з’їжджає" на Русанівські сади — на дачний кооператив із приватними будиночками та вузенькими вуличками. Однак за проєктом автомобільна естакада має виходити на вулицю Бальзака, щоб сполучитись із Троєщиною. "Пускати" міст на Русанівські сади міська влада вирішила ще у 2020 році за принципом "куди встигли добудувати". Однак завершити ці з’їзди вдалось тільки тепер. 

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку