Зміст:
  1. Погода на передсвяткові вихідні: 21-22 грудня
  2. Різдвяний концерт і теплі спогади з музею в Пирогові

Погода на передсвяткові вихідні: 21-22 грудня

Різдвяне диво в Пирогові: хор, мороз і теплі спогади — культурно-погодні історії Наталки Діденко
Фото: Вечірній Київ

Напередодні Різдва вітер, який впродовж тижня досягав штормових поривів, аж до 15-20, а подекуди й 20-25 метрів за секунду, був сильним, знижував суттєво температуру комфорту, нарешті втихомириться.

Очікується вітер в Україні 21-22 грудня змінних напрямків — помірний чи навіть слабкий.

Температура повітря не зазнає особливих змін. 21 грудня вона коливатиметься у нічні години в межах від 2 морозу до 3 тепла, на півдні очікується +3...+7 градусів, а впродовж дня в Україні в суботу передбачається +2...+6 градусів, на півдні — до +6...+9, а в Криму аж до +15 градусів.

У неділю, 22 грудня, вночі на заході похолоднішає до -1...-4 градусів, на решті території без особливих змін, а впродовж дня повсюди очікується 0...+4 градуси, лише у південній частині +3...+7 градусів, у Криму до +11 градусів. 21 грудня дощ та мокрий сніг пройдуть подекуди в центральній частині України, решта території належатиме сухій повітряній масі.

А ось 22 грудня активний циклон на південному заході Європи зумовить переважно дощі у південній частині України, у центральних областях та на сході. У західних областях та на півночі опадів у неділю не очікується. У 2024 році день зимового сонцестояння припадає на 21 грудня. А це означає, що нарешті тривалість ночі досягне піка і почне зменшуватися, а день поступово збільшуватися. А там і весна недалеко!

Різдвяний концерт і теплі спогади з музею в Пирогові

Минулої зими, під час свят, наш аматорський хор Б.А.Х. (Бароковий аматорський хор) запросили виступити з різдвяним концертом у Національному музеї народної архітектури та побуту України, відомому як Музей просто неба в Пирогові. І це була справжня подія, яку я запам’ятаю назавжди, і хочу поділитися цим спогадом.

Місцем нашого виступу став унікальний Свято-Миколаївський храм, зведений ще в XVIII столітті в селі Городище на Чернігівщині. Цей дерев’яний козацький храм — не просто архітектурна пам’ятка, а справжній скарб українського бароко. Його відновили з великою любов’ю: команда майстрів, реставраторів і меценатів зберегла автентичний вигляд храму на 80%. Тепер він прикрашає музей у Пирогові, а разом із ним вдалося зберегти давній іконостас і навіть частину фресок.

Ми готувалися до концерту довго й ретельно. Але життя під час війни непередбачуване. За кілька годин до виступу нам повідомили, що уламки від ворожих обстрілів впали на територію музею. Всі були схвильовані, але керівництво музею й наш хормейстер вирішили, що концерт має відбутися.

Різдвяне диво в Пирогові: хор, мороз і теплі спогади — культурно-погодні історії Наталки Діденко
Фото Наталки Діденко



Коли ми нарешті зайшли до храму, то зрозуміли, що це буде непросто: на вулиці був лютий мороз, а всередині — ще холодніше. Працівники музею намагалися зігріти приміщення, але в таку погоду це було майже неможливо. І все ж, щойно ми стали перед глядачами й заспівали, холод і тривоги зникли. Храм наповнився українськими колядками, музикою епохи бароко, і ця атмосфера зігріла кожного з нас.

Цей концерт став справжнім різдвяним дивом. Люди слухали із захопленням, а ми, попри мороз і пережитий стрес, відчули щось дуже особливе: радість, віру і єднання. Цей вечір назавжди залишиться одним із найтепліших спогадів суворого зимового Різдва.