Олександра стала відомою після перемоги у конкурсі Міс Україна-2016. Наразі працює ведучою телепередачі "Зірковий спорт" та має власну рубрику у ранковій програмі "Ранок у великому місті" на ICTV.

Українцям дівчина також запам’яталась участю у проєкті "Танці з зірками", де виступала разом з майбутнім чоловіком, телемандрівником Дмитром Комаровим

"Що у холодильнику" – регулярна рубрика, яка виходить на LIGA.Life. Ми заглядаємо у домашні холодильники рестораторів, експертів із їжі, спортсменів та інших цікавих людей, аби дізнатися про їхні харчові звички.

У інтерв’ю для Liga.Life Олександра розповіла про свої кулінарні здібності, вміст холодильника, критерії вибору продуктів, а також про те, які рецепти, привезені з подорожей, втілює на кухні.

Головними продуктами є овочі та молочні продукти. Це основа нашого сімейного раціону. 

У холодильнику усі продукти мають бути свіжими та натуральними. Я привчила себе до якісної та корисної їжі. Стараюсь двічі на тиждень йти на закупи на ринок. Єдиного місця немає: де проїжджаю, там і купую.

На ринку беру домашні яйця, м’який, але не дуже жирний сир, сметану. Ці продукти мені необхідні для сніданків. Люблю готувати різні варіації яєчні або запіканки. Полюбляємо з чоловіком млинці. Щоб приготувати ці страви, потрібні домашні якісні яйця та сир. У магазині такі продукти вкрай рідко купую.

Сезонні овочі та фрукти також намагаємося купувати на ринку. Проте взимку купуємо в магазині. У супермаркетах купуємо молоко, масло, йогурти та вершки. Я його практично не п’ю, але використовую під час приготування страв. 

Також обожнюю каву, тому вдома іноді з’являється рослинне молоко: кокосове або мигдальне. 

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Холодильник Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву

Йогурти обираю за терміном придатності. Стараюсь купувати натуральні з терміном не більше тижня. Таких напрочуд мало.

Вершки використовую для домашніх соусів. Наприклад, готуючи італійську пасту, неодмінно роблю до неї соус. Кращої основи складно уявити. Страва одразу стає набагато смачнішою.

Моя головна гастрономічна пристрасть – сир! Не можу без нього прожити. Люблю французькі сири. Це для мене найкращий сувенір. Брі, м’який сир, козячий сир, моцарела – усе люблю.

Також маю тертий пармезан, який одразу додаю у страви. Це зручно, не потрібно гаяти час на те, щоб його натерти.

Нещодавно Дмитро привіз з Карпат домашній сир. Залюбки приготували банош з кукурудзяної каші.

М’яса та риби у холодильнику зараз немає. Але ми не вегетаріанці. Просто філософія про свіжі продукти розповсюджується абсолютно на все.

Враховуючи наш з чоловіком ритм життя, важливо, щоб продукти не потрібно було викидати з холодильнику через те, що вони зіпсувалися за час нашого від’їзду.

Ми купуємо м’ясо, готуємо та одразу їмо. Воно не лежить у холодильнику. В морозилці ви також не знайдете заморожену курку. Я за свіжі продукти.

Чесно кажучи, навіть не розумію тенденцію доставок заморожених продуктів (млинців, сирників), які зараз популярні. Краще сама приготую свіжі й одразу подам на стіл. Смачно, корисно та ще й одразу з плити.

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Млинці від Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву

Іноді в холодильнику з’являється риба чи морепродукти. Раніше любила лосось, але зараз обираю щось легке, нежирне. Наприклад, запечені дорадо чи форель. Також можу приготувати суші чи страву зі слабосоленої риби.

Під рукою завжди мають бути базові інгредієнти для салатів. Це обов’язкова страва мого щоденного раціону. 

Люблю солодкий перець, томати, огірки, листя салату. Часто додаю сир. Полюбляю авокадо. Можу їсти його завжди: на сніданок, обід, вечерю. Він містить корисні жири, необхідні організму. Зазвичай додаю його в салати. 

Помідори, авокадо, моцарела – улюблене поєднання. Можу подавати цей салат з яєшнею, рибою чи м’ясом.

Люблю експериментувати та змінювати інгредієнти, пробувати нові поєднання. Часто склад салатів змінюється, адже купую все свіже і у маленьких кількостях. 

Із зелені фаворитом є шпинат, можу його класти і в салати, і в суп. Іноді готую його на пару в сотейнику, потім додаю вершки та пармезан. Виходить дуже смачно!

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Сніданок від Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву

Також подобається поєднання шпинату та риби. Нещодавно вийшов дуже смачний рулет: з сиром, рибою та шпинатом. Гостям сподобалося!

Рецепт шпинатного рулету з червоною рибою

Інгредієнти:

  • 200 г солоної червоної риби;
  • 200 г вершкового сиру;
  • 150 г замороженого шпинату;
  • 3 яйця;
  • 50 г борошна;
  • 1 ст.л. лимонного соку;
  • дрібка солі.

Техніка приготування:

  1. Розморозьте шпинат.
  2. Варто відокремити білки від жовтків.
  3. За допомогою блендера змішайте шпинат і жовтки, додайте борошно і перемішайте. Повинна вийти однорідна маса без грудочок.
  4. Білки з дрібкою солі збийте до стійкої піни.
  5. До шпинату додайте збиті білки.
  6. Акуратно лопаткою перемішайте білки і шпинат.
  7. Духовку попередньо розігрійте до 180°C. Деко застеліть папером для випічки, папір змастіть олією.
  8. Тісто викладіть на папір, розподіліть лопаткою рівним шаром, щоб вийшов прямокутник (розміром приблизно 25х30 см).
  9. Випікайте бісквіт протягом 10-11 хвилин. 
  10. Вершковий сир змішайте з соком лимона.
  11. Рибу наріжте тонкими скибочками.
  12. Остиглий бісквіт відокремте від паперу і покладіть його знову туди. 
  13. Поверхню змастіть рівномірним шаром сиру.
  14. Викладіть шматочки риби.
  15. Акуратно згорніть бісквіт щільним рулетом.
  16. Загорніть у харчову плівку або покладіть у пакет та приберіть в холодильник на 3-4 години.
  17. Подавайте, нарізавши рулет шматочками 1,5 см.

Смачного!

Щодо фруктів, віддаємо перевагу сезонним. Взимку купуємо мандарини та апельсини. Зранку робимо з них корисні фреші.

У літній та осінній період їмо безліч фруктів та ягід і додаємо їх у свій раціон.

Хоч у морозилці немає м’ясних чи рибних заготовлень, там завжди є заморожені ягоди.

Купую ще влітку чи восени та заморожую: лохина, обліпиха, малина. Потім додаю їх до десертів чи сніданків.

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Заморожені ягоди Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву

Також там завжди є овочі, які активно застосовую під час приготування крем-супів або рагу. Це зручно та корисно, адже заморожені овочі зберігають свої вітаміни. 

У морозилці також бувають домашні вареники. Іноді ми з мамою разом готуємо, а потім залишаємо на випадок, якщо колись захочеться чогось смачненького та швидкого.

Чого ніколи не буде в холодильнику, так це продуктів з тривалим терміном придатності: будь-яка консервація, рибні/м’ясні консерви, майонези. 

Винятки – соуси для м’яса. Чоловік готує смачні страви на грилі, тому від такого ми відмовитися не можемо.

Також не люблю цукор, тому у нас немає джемів чи варення. Частіше їм мед. Цукерки та шоколадки не встигають дістатися холодильника. Купуємо їх рідко і в маленьких кількостях. Більше полюбляємо зефір або я сама готую домашні тістечка та пироги.

Також маємо хлібний кошик, але він майже завжди порожній. Я не їм хліб, лише іноді купую чоловіку. Проте і він нейтрально до нього ставиться. Снідаємо круасанами чи булочками тільки коли подорожуємо і зупиняємось у готелі.

І жодного алкоголю в холодильнику! Мені подобається розділяти їжу та напої. Для цього в нас є окремий барний куточок.

Ми рідко п’ємо, лише у компанії гостей. Попри це, любимо привозити з мандрівок незвичайний алкоголь та поповнювати барну колекцію.

Окрім алкоголю, з інших країн любимо привозити сухі спеції. 

У нас великий арсенал. Із стандартних: мелений перець, розмарин, куркума, сушені італійські трави. Із нестандартних: готові пакунки спецій для тайських страв.

Також чоловік любить готувати тайський суп том-ям або том-кха. Купуємо курку чи креветки і неодмінно додаємо спеціальний набір спецій для цих страв. Ми купили їх у Таїланді, щоб в Україні повторити улюблені страви азіатської кухні.

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Азійська страва від Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву

Пам’ятаю, як привезла з відпочинку спіле манго. Поки воно доїхало, трішки зіпсувалося. Тепер намагаємося максимально насолоджуватися локальними фруктами та овочами під час відпустки.

Колись спробувала улюблений фрукт чоловіка – дуріан. Має дуже сильний запах, який подобається далеко не всім. Та, як виявилось, я справжня дружина свого чоловіка! Дуріан дуже посмакував, як і усі страви на його основі. 

З подорожей привозимо і рецепти. В Україні складно знайти деякі продукти, необхідні для приготування екзотичних страв. Але якщо нам щось дуже сподобалося, то ми залюбки повторюємо цю страву вдома. 

Наприклад, є китайський салат, який складається з соєвого сиру, соусу, часнику і зелені. Просто і смачно!

Мій чоловік – мандрівник, тому на кухні господарює рідко. Зазвичай готує за рецептами, які привіз з далеких країн. 

Балує мене стравами азійської кухні або готує неперевершені м’ясні страви на грилі. Чесно кажучи, я так не вмію.

З останнього: жульєн із білих грибів у вершках! Він привіз гриби з Карпат, зварив юшку, приготував жульєн. Вийшло смачно, але я звикла додавати набагато менше вершків до страв.

Я – фанатка української кухні. 

Хотілося би сказати, що моя фірмова страва – борщ, проте тільки роблю перші кроки до звання справжньої господині. 

Мистецтво кулінарії переймаю у мами. У нас завжди вдома було смачно. Навіть у доросле життя з собою забрала декілька рецептів з дитинства. 

На день народження мама завжди готувала торт "Зебра". Його фішка – поєднання світлого та темного бісквітів. Виглядає дуже гарно. Я пробувала повторити його у себе вдома, але у мами краще виходить.

У чому я справжній профі, так це у приготуванні сніданків. Починаючи від сирників та млинців, закінчуючи різними запіканками та варіаціями страв з яєць: від пашот до омлетів. 

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Олександра Кучеренко. Фото з особистого архіву

Нещодавно спробувала приготувати омлет Пуляр. Я була дуже вражена, що з першого разу все вдалося.

Рецепт омлету Пуляр

Інгредієнти:

  • 6 яєць;
  • 30 г молока;
  • 2 дрібки солі;
  • 2 дрібки сушеного часнику;
  • 5 г вершкового масла.

Техніка приготування:

  1. Відділіть жовтки від білків.
  2. Збийте жовтки з молоком. 
  3. Змастіть пательню вершковим маслом.
  4. Вилийте жовток на пательню та поставте на середній вогонь.
  5. Збийте білок до твердих піків.
  6. Додайте сіль та часник.
  7. Рівномірно розподіліть збитий білок поверх жовтку.
  8. Зменште вогонь до мінімального рівня.
  9. Акуратно викладіть готовий омлет на велику тарілку.
  10. Розріжте його ножем на дві рівні частини і покладіть одна на іншу.

Смачного!

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Омлет пуляр від Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву
Ми з чоловіком любимо снідати та вечеряти разом вдома. 

Зазвичай вечерю готую лише чоловіку, адже ввечері не їм. Можу лише випити йогурт чи кефір. Усе тому, що у мене пізній сніданок о 9-10 та пізній обід – о 15-16.

Звичайно, обід залежить від моєї зайнятості: можу поїсти на роботі, вдома, у батьків або в кафе. Головне, щоб страва складалась з овочів та чогось м’ясного або рибного. Можу з’їсти варену телятину чи язик з салатом. Обід у мене доволі об’ємний, щоб я змогла насититися та отримати максимальний запас енергії.

Також не можу собі відмовити у каві. Це мій перекус. Люблю капучино чи американо на рослинному молоці. Зазвичай п’ю каву на зйомках. Це допомагає покращити настрій та налаштуватися на робочий процес.

І ми з чоловіком обожнюємо чай! Маємо навіть цілий куточок для нього. Люблю зелений з цитрусом або жасмином. А Дмитро – пуер чи чорний чай. Буває, що кожен заварює собі окремо.

Що у холодильнику Олександри Кучеренко: телеведучої та Міс Україна-2016
Чаї Олександри Кучеренко. Фото з особистого архіву
У харчуванні не маю відмов. Не сиджу на дієтах. У моєму раціоні є все, але правильного та корисного приготування. 

Наприклад, не їм смажені страви. Хоча іноді можу дозволити собі смажену картоплю, але сама її не готую.

І, як поціновувачка сирів, люблю піцу, але їм її вкрай рідко. Наприклад, коли з компанією сидимо в ресторані. Те саме з фаст-фудом. Навмисно їхати в МакДональдз не буду, але якщо у подорожі немає іншого варіанту, я залюбки дозволю собі щось по-шкідливому смачненьке.