Зміст:
  1. Ближче до природи
  2. Будинок на колесах
  3. Україна туристична

Михайло та Людмила Бугайови подорожують Україною вже понад 15 років. Спочатку їздили з наметами, а у 2019 році придбали будинок на колесах. 

Кажуть: об’їздили всі області України, але не планують зупинятися, адже красивих місць ще безліч. Як родина подорожує Україною, вони розповіли LIGA.Life.

Ближче до природи

За словами пари, вони вже 15 років їздять Україною. Побували на Чернігівщині, Львівщині, Миколаївщині, Херсонщині у Криму та інших регіонах. Спочатку їздили з наметами, хоча Людмилі такий відпочинок здавався не дуже привабливим.

"Мені не дуже хотілося ночувати в наметі – незручно і трішки моторошно. Не вистачало якихось елементарних речей типу душу та туалету. Але Міші такий відпочинок був до душі. І що більше ми їздили та вчилися облаштовувати свій побут у поїздках, то більше мені починало подобатися", – розповідає Людмила.

Сміється: одного разу зупинилися на ночівлю біля Десни, то вночі налякалася їжака, який порпався поряд з наметом: "Я розуміла, що то просто їжак, але фантазія малювала в голові картинки з фільмів жахів".

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Мені дуже подобається відпочинок на природі. Готувати їжу на вогнищі, вудити, пити каву й спостерігати захід сонця та світанок.

Отримую справжнє задоволення і релаксую, коли ось тобі перед очима й гори, й море, і ліс. Свіже повітря. Немає інтернету, телевізорів, зайвого шуму", – додає Михайло.

Часто їдуть подорожувати кількома родинами – так веселіше. Місця для стоянок намагаються обирати більш-менш облаштовані: щоб була вода та туалет. Хоча після того, як одного разу отруїлися такою водою, завжди беруть її з собою. 

"Найголовніше з собою взяти в поїздку теплий одяг, додаткове взуття та купу засобів від комарів, кліщів та інших комах. Бо коли поряд літають справжні "крокодили", а потім весь чухаєшся, це псує відпочинок", – радить Людмила.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

Додає, що з того часу, як купили автобудинок, відпочинок став ще приємнішим.

Будинок на колесах

За словами Михайла, він давно хотів придбати автобудиночок. Це була його мрія. Кілька років прицінювався, але ціна була зависокою – 3500-6000 доларів. Та у 2019 році натрапив на хороший варіант.

Автобудинок коштував 1000 доларів, але був в аварійному стані. Та Михайло все одно вирішив придбати.

"Коли я привіз його додому, був щасливий. Сусіди та дружина були дещо скептичні. Виглядав той будинок на колесах не дуже презентабельно – віджив 30 років в Італії й ледь годився до подорожей.

Але я повністю його сам відремонтував і вже того ж літа ми поїхали у першу подорож на Одещину", – розповідає Михайло.

Каже, під час поїздки багато людей підходили, розпитували, де купили, як з таким їздити, просили подивитися всередині – для українців це поки ще дивина. Хоча в Одеській області люди спокійніше ставилися.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Ми під час поїздок часто знайомимося з іншими родинами, які також люблять мандрувати Україною, спілкуємося з ними, іноді навіть знову зустрічаємося під час поїздок. Деякі з них також купують такі будиночки.

Адже для тих, хто любить постійно їздити, ще і з дітьми, такий варіант найкращий", – додає Людмила.

За її словами, у їхньому будинку на колесах є все необхідне – кухня, душ, спальні місця. А ще – можна стояти у повний зріст. Найближчим часом ще планують облаштувати туалет.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Це значно зручніше ніж з наметом. І речей можна взяти більше. Єдине, машина має бути хороша, аби мала змогу тягти такий будиночок. Бо нашій інколи тяжко, коли під гірку їдемо", – пояснює Михайло.

Нині місця для стоянки обирають з розвиненою інфраструктурою, щоб можна було припаркувати будиночок на колесах.

Кажуть, в Україні дедалі більше з’являється таких місць, особливо в морських регіонах. Наприклад, минулого року родина відпочивала у селі Рибаківка на Миколаївщині. 

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Нам там дуже сподобалося. Це місце, де море майже поєднується з сосновим лісом. Ось ніби море, а за два кроки – ліс. Дуже красива природа, атмосфера. Цього року знову хочемо туди поїхати", – розповідає Людмила.

Україна туристична

Родина Бугайових їздить Україною кілька разів на рік. Переважно влітку та восени. Кажуть: восени найкраще, бо менше людей і ціни нижчі.

Місце для поїздки починають шукати щонайменше за місяць. Цим у родині займається Михайло. 

"Орієнтують переважно на місця, де ми ще не були. Адже хочеться подивитися щось нове, побачити країну іншими очима. Тож шукаю відгуки на різноманітних туристичних форумах, дивлюсь відео, фото. Потім обговорюємо з родиною, друзями і їдемо", – розповідає чоловік.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

Інколи маршрут може змінюватися. Згадують, як одного разу подорожували понад два тижні. Спочатку поїхали на Львівщину, але там була погана погода, всі змерзли, тож звідти вирішили поїхати на Одещину, погрітися біля моря.

"Немає місць, які би нам не сподобалися. Кожне красиве по-своєму і все залежить від настрою.

Наприклад, мені дуже сподобалося у Почаєві. Там спокійна атмосфера і якось на душі спокійно стає. Подобається Західна Україна, там красиві замки, природа", – розповідає Людмила.

Додає: діти теж дуже любили їздити з ними Україною, але нині їздять дедалі менше.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Старшому сину це більше нецікаво. Йому 18, хоче, щоб був інтернет і комфорт. Молодший син, йому 12, ще погоджується. Зазвичай їздимо з друзями. У них доньці теж 12, то їм цікаво разом", – розповідає жінка.

За словами Михайла, за 15 років туристична Україна змінилася на краще: більш-менш з’явилися дороги, місця для облаштунку стали чистіші, а ціни – помірні.

Як це – мандрувати Україною у будиночку на колесах. Історія однієї родини
Фото Михайла Бугайова

"Раніше приїздиш на дикий пляж, а там хтось шлагбаум поставив, перегородивши вхід до води та вимагає ціну за стоянку за ціною крила літака. Ні туалетів, ні прибиральників, нічого. А зараз платиш за місце на стоянці, довкола прибирають кілька разів на день, туалети чисті, є вода, душ, навіть магазини якісь", – розповідає чоловік.

Цього року родина планує поїхати на Закарпаття та знову на Миколаївщину, а також до Запоріжжя, на Хортицю. А коли закінчиться пандемія, хочуть подорожувати Європою.