Історії

Як харчується Володимир Ярославський – професійний кухар, суддя шоу МастерШеф

5 хвилин
Як харчується Володимир Ярославський – професійний кухар, суддя шоу МастерШеф - Фото
Володимир Ярославський. Фото: instagram yaroslavskyi_vova.JPG
24.04.2021, 11:00

Обожнювати шаурму та насичений горіховий брауні і дотримуватися дієти – як це вдається одному з найпопулярніших шефів України

Володимир Ярославський – шеф-кухар та співзасновник ресторану Lucky, суддя кулінарного шоу МастерШеф. Найкращий шеф України за версією журналу Фокус у 2011 році. А все почалося, коли Володимиру було 11 років і у нього проявився хист готувати і любов до їжі.

LIGA.Life розпитала Володимира, що він їсть, як йому смакує дитинство і як пандемія вплинула на гастрономію. І чому його холодильник завжди порожній.

***

Рік тому, коли почався карантин, я багато рецептів створював саме вдома, щоб показати, що це можна готувати у себе на кухні, бо професійна кухня завжди відрізняється від того, що ми маємо вдома.

Зараз вдома я не готую і у мене холодильник порожній, бо через роботу в ресторані і зйомки МастерШефу у мене просто немає часу. Плюс це не та моя улюблена кухня, яка була раніше, бо зараз я живу в орендованій квартирі. От тільки вчора робив пасочку і збивав білки звичайним блендером з насадкою міксера. Це зовсім не те. Мені треба мій улюблений комбайн.

Я люблю готувати вдома, коли тихо, нікого немає, можна зробити паузу в будь-який момент. 

А зараз я ще й сів на дієту через надлишкову вагу. І для того, щоб нічого не їсти, нічого не пити, холодильник має бути порожній (сміється).

Режим харчування у мене такий: після пробудження п’ю 400 мл теплої води, заварюю собі каву і їм 150 грамів ягід або фруктів. Мені подобається папайя – вона не дуже солодка і в ній є папаїн – це дуже корисний фермент. Але взагалі треба їсти різні ягоди і фрукти. Що різноманітніші наші продукти, то краще це для обміну речовин.

Якщо говорити про сніданки, я обожнюю все з яєць: омлет з амарантом (щириця. – Ред.), з лососем, люблю тост з авокадо зі скрамблом.

Не дуже люблю сирники, але люблю запіканки. Або свіжий кисломолочний сир з йогуртом чи варенням. Чи навіть з медом і несолодким йогуртом.

Обід у мене приблизно о 12-й. Потім я можу поїсти ще о четвертій і о сьомій. Тобто маю три прийоми їжі. А тренуватися намагаюся тричі на тиждень, зараз часу більше, тож вдається дотримуватися.

Читайте також: Вишукана вечеря від Володимира Ярославського: цибулевий суп, кролик у вині та тірамісу

Мені з раціоном допомагає дієтолог. Я вже не вперше працюю з ним, вже знаю, як впливають різні продукти. Також ми розробляли раціони в ресторані, але вони зараз не пішли. Мабуть, людям потрібні інші емоції і відчуття.

М’ясо червоне їм один раз на тиждень, не частіше. Намагаюся їсти все парове або сире. Беру зелень, свіжі овочі, свіжі салати. Тобто боули – коли нарізаєш соломкою різні овочі і даєш смачну заправку. Але все це має бути свіжим. І тоді це дуже корисно.

Риба, морепродукти, індичка, курка. І все відварне/парове, щоб якомога менша кількість жиру була.

І я повністю прибрав глютен зі свого раціону. І молочні продукти. З молочки можу їсти тільки витриманий козячий сир. Він як пармезан, але солодкий, тому його їм, як десерт.

Помітив, що у мене легка незасвоюваність глютену. Це вже вдруге досліджую реакції свого організму і, схоже, так воно і є. Я відчуваю, бачу як працює мій організм з глютеном і без. Постійно не маю часу здати аналіз, але і до цього доберуся.

До продуктів у мене вимоги такі: щоб вони не містили консервантів, щоб вони були вирощені в здоровому середовищі, тобто фермерські.  І щоб не було надлишкового цукру.

Ми цукрові наркомани. Настільки звикли до цього додаткового цукру усюди, що переїдаємо його дуже багато. Можливо, ті, хто здоровий, ще більш-менш нормально це переносять. А ось ті, хто мають проблеми зі здоров’ям, навіть незначні, вже відчувають вплив на організм.

Я така ж людина, як усі, також люблю смачно поїсти: смажене, солодке. Я люблю шоколадне морозиво, насичений брауні з горіхами. Я також люблю і шашлик, і піцу, обожнюю шаурму. Я люблю їсти все, окрім свіжої білокачанної капусти. Мій організм нормально не перетравлює її, йому бракує ферментів.

Як смакує дитинство

Однієї особливої страви немає. Річ у тім, що в мене дуже багато всіляких спогадів про дитинство. Я пам’ятаю і борщ в поїздах в такому металевому баранчику. Пам’ятаю котлети і гречку в алюмінієвих судочках у літаках, пам’ятаю і біляші, і молоду картоплю. Пам’ятаю мамин сметанник і наполеон, пам’ятаю хліб, який ми купували разом.

Я пам’ятаю макарони, підсмажені на сковороді: знаєте є такі, які підсихають, так от я таких хрумких набирав собі повну тарілку.

Пам’ятаю, ми жили якийсь час в готелях, тож я їв сарделі. Неймовірно люблю їх. Я люблю ковбасу на зразок Московської. Пам’ятаю корюшку, яка пахне свіжими огірками, мама запікала її. Я пам’ятаю свіжу тріску, яка ще калаталася у мами в сумці і печінку тріски. Пам'ятаю бабусин борщ, оладки. Неймовірне томлене козеня з картоплею, коли картопля аж коричнева, карамелізована. Пам’ятаю кров’янку, яку бабуся робили зі свіжини. Пам’ятаю гарячий холодець.

Моя сім’я святкує Великдень. І стосовно дієти я можу спокійно робити собі cheat meal day (планове порушення дієти на один чи декілька прийомів їжі. – Ред.). 

А щоб не переїдати, мій лайфхак – брати готові раціони.

Ти знаєш, коли ти маєш їсти, бо вони зазвичай розписуються погодинно. І скільки. Тоді тобі не треба думати, що і скільки купувати і готувати, і скільки тобі треба їсти. В тебе вже розрахована кількість.

Коли ми самі готуємо і не зважуємо, то не зважаємо на зайві шматочки, які не хочемо залишати. А коли порції відважені, готові – я можу не переїдати. Мені це дається дуже легко.

Карантин і гастрономія 

Я вважаю, що такі речі (пандемія. – Ред.) збиваються з нас трохи наліт цивілізації, призупиняють розвиток. Але коли локдауни закінчаться – буде попит щодо ресторанів. Бо людям, бачу, конче необхідні нові кулінарні враження. Бо люди втомилися готувати і їсти вдома. Можливо, більше цінуватимуть, тому що розуміють, як складно створити ці враження в ресторані. А ресторани – це не тільки їжа, це повністю атмосфера, музика, обслуговування тут все пов’язане між собою.

Тому моя мрія, думаю, як і мрія інших кухарів, створювати враження. Бо нам подобається створювати щось таке, чого ще немає, або що приваблює, змінює людей.

Катерина Амеліна
Катерина Амеліна
редакторка новин та журналістка LIGA.Life
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини