RU
Історії

54% вчителів мають вигорання, а 75% школярів – стрес. Результати соцопитування освітян

27.01.2023, 12:29 • 3 хвилини
54% вчителів мають вигорання, а 75% школярів – стрес. Результати соцопитування освітян - Фото
Фото: unsplash.com

54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, а 75% школярів мають прояви стресу. Це результати соціологічного опитування серед українських вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників, яке провела освітня фундація GoGlobal.

Усього у дослідженні взяв участь 261 респондент.

Освітяни зазначили, що повномасштабна війна неабияк вплинула на нинішніх школярів. У дітей помітна тривожність і стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатія та байдужість, а також розгубленість і неуважність.

Серед інших важливих проявів: діти швидко подорослішали в теперішніх умовах, стали серйозними та відповідальними.

Попри це, учні, які вимушено переїхали у безпечніші регіони та продовжили там навчання, у 88% випадків швидко адаптуються.

82% навчального персоналу впевнені, що можуть працювати з учнями, які мають виражений стрес або психологічні проблеми. Однак потреба у спецтренінгах все ж існує.

Стрес не оминув і самих освітян. 80% опитаних повідомляють про зростання завантаженості, а 54% зіштовхнулись із професійним вигоранням. 

Нині 46% вчителів визнають, що психологічна підтримка – це одна з головних потреб навчального закладу, де працюють. Серед інших: матеріальна, технічна та методична підтримки. Адже у 41% шкіл навчальний процес повністю або переважно відбувається онлайн. Водночас на відсутність інтернету під час навчального процесу скаржаться 71% освітян.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини