UA
Історії

Архітектура вільної фантазії. Чудернацькі будинки Мексики в проєкті фотографа Вайзмана

12.01.2021, 16:42 • 4 хвилини
Архітектура вільної фантазії. Чудернацькі будинки Мексики в проєкті фотографа Вайзмана - Фото
Фото: Адам Вайзман

Фотограф Адам Вайзман у своєму проєкті Arquitectura Libre досліджує будівлі в провінційній Мексиці.

Про це повідомляє Lensculture.

Майже всі будівлі, які відзняв Вайзман, створені без проєкту та урахування будівельних норм. 

"Дослідження Адама Вайзмана того, що він називає "Arquitectura Libre" (Вільна архітектура) в сільських районах Мексики, показує, наскільки домовласники вільні від стандартизованих практик, єдиних будівельних норм і навіть будь-яких академічних архітектурних обмежень", – пише видання.

Дивіться також:

Так, господарі мали можливість додавати поверхи, вежі, куполи або будь-які нові елементи.

"Arquitectura Libre представляє нам складні і багаторівневі явища, що відносяться не тільки до історії Мексики, а й до багатьох колонізованих суспільств, в яких міграція є способом життя. Зображення спочатку приваблюють своєю веселою, барвистою присутністю, представленою в чистих і структурованих композиціях, але при цьому запрошують глядача відсунути шари фізичного будівництва, культурного привласнення, туги і приналежності", – пише автор.

Вайзман каже, господарі цих будинків, переважно, використовують тільки перший поверх як торгове приміщення або заклад харчування. Облаштувати решту поверхів не вистачає коштів, тому вони можуть стояти порожніми роками.

Він вважає, що формування житлових просторів у провінційних мексиканських містах відображає його власний творчий процес. 

За словами Вайзмана, він підійшов до проєкту з деякою упередженістю – як і середньостатистичні мексиканці з вищого або середнього класів, він сприймав предмет свого дослідження, як більмо на оці.

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини