LIGA.Life – 1 рік! 10 найпопулярніших матеріалів за час існування
LIGA.Life

7 вересня 2020 року LIGA.net запустила підрозділ LIGA.Life. Основа розділу – тематика здоров'я та здорового способу життя, саморозвитку, освіти та відпочинку.

За рік розділ прочитали понад 5,6 млн унікальних читачів. Коротко розповідаємо про 10 матеріалів, які стали найпопулярнішими за цей час.

1. Лікування коронавірусу вдома.

Що робити, коли легка форма COVID-19: пояснює сімейний лікар – 228 000 переглядів.

Пояснює Юлія Тріпачова, сімейна лікарка з медичного центру Stay Healthy, Дніпро.

Тут, зокрема, про те, які ліки пити, а які – не варто, чим собі допомогти, крім медикаментів, які девайси мають бути вдома, і які ознаки того, що потрібно уже викликати "швидку".

2. У яких продуктах є цинк

П'ять категорій, які варто додати в раціон – 210 000 переглядів. 

Тематика здорового способу життя – наскрізна для проєкту LIGA.Life. За рік існування відповідні матеріали зібрали понад 9,5 млн переглядів.

У цьому короткому матеріалі редакторка тематики пояснює, що цинк необхідний організму для захисту імунної системи, загоєння ран та зменшення запалення. А оскільки організм природно не виробляє та не зберігає цинк, нам необхідно отримувати його з їжі чи з дієтичних добавок. І радить яких.

3. Передозування вітаміном D, вітаміном C та цинком

Ще один текст, який стосується вітамінів – 155 000 переглядів.

Скільки пити, щоб не зашкодити своєму здоров’ю? Розповідає Наталія Міхно, сімейна лікарка першої категорії та кардіологиня.

Цей матеріал вийшов тому, що у період пандемії COVID-19 у якості профілактики багато людей почали пити багато вітамінів без попередньої консультації з лікарем. Річ у тому, що корисні речі у великій кількості можуть стати отрутою – навіть вітаміни!

4. Шкарлет обіцяв безпечно повернути 1-4 класи до школи після канікул: що вийшло насправді

Текст за листопад 2020 року, коли шкільні канікули офіційно завершились і діти поверталися до шкіл – 151 000 переглядів.

У розборі ми показали, що обіцянка тоді ще в.о. міністра подбати про безпеку дітей залишилась, на жаль, лише словами. Сергій Шкарлет тоді сказав, що "організація дистанційного навчання у більшості випадків не потребує грошей – лише бажання директорів шкіл та вчителів".

Як буде цього навчального року – ми відстежуємо і обов'язково про це напишемо.

5. Двостороння пневмонія і коронавірус: навіщо робити загальний аналіз крові, КТ, ІФА і ПЛР

Короткі чіткі пояснення, які ми взяли в сімейної лікарки Мар'яни Климців, зібрали 148 000 переглядів.

Наприклад, вона пояснює, що усі зміни, які медики бачать на КТ, лякають і призводять до збільшення тривожності у пацієнтів. Але тактики лікування це не змінює.

6. Скільки потрібно ходити, щоб схуднути

І чим біг відрізняється від ходьби – 137 000 переглядів. 

Тут ми коротко пояснюємо, чому, незалежно від віку та рівня фізичної підготовки, ходьба в поєднанні з правильним харчуванням може стати прекрасним способом схуднення.

І радимо, як зробити це правильно.

7. Як уникнути передчасного старіння

П'ять шкідливих звичок, які варто подолати, пояснюють лікарі – 123 000 переглядів.

Ще один лаконічний текст про те, як здорові звички допомагають, а що заважає нам жити "довго та щасливо". Наприклад, фахівчиня з геріатричної медицини рекомендує збільшити щоденну кількість рухливості. Регулярний режим ходьби підтримує загальну життєдіяльність і перешкоджає швидкому старінню.

8. Кава корисна для мозку, якщо не припускатись чотирьох головних помилок

Коротко переказуємо пояснення докторки медичних наук та директорки Headache and Traumatic Brain Injury Center в University of California San Diego Ніни Ріггінс – 96 000 переглядів.

Річ у тому, що улюблена багатьма кава покращує концентрацію, пильність та настрій, має антиоксидантну та протизапальну дію. Її помірне споживання може знизити ризик нейродегенеративних станів, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона. Однак усі ці переваги можна отримати лише за умови правильного споживання напою. 

9. "З математики були надлегкі завдання" – єдиний випускник, який склав три ЗНО на 200 балів

Коротке інтерв'ю з випускником фізматліцею КНУ ім. Т. Шевченка Денисом Кінзерським зібрало 94 000 переглядів.

Він розповів, якими були завдання, як готувався та які плани має на майбутнє.

10. Як швидко заснути, якщо ви раптово прокинулись посеред ночі

Даємо п'ять порад – 89 000 переглядів.

Одна з порад – не дивіться на годинник, коли прокинулись. Якщо вам вже скоро час вставати, будильник про це точно не забуде.