"Пункти незламності" працюють, але не всюди. Реакції соцмереж
22 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за короткий час відновити електропостачання не вдасться, активізується робота "Пунктів незламності".
Через 2 дні в Україні запрацювали 3720 таких пунктів, де цілодобово та безоплатно є доступ до електрики, мобільного зв'язку, інтернету, тепла, води та місць відпочинку. Для їхнього пошуку запустили окремий сайт із мапою.
За добу українці встигли відвідати пункти обігріву та поділитися враженнями в соцмережах. Частина українців скаржиться на недостовірність мапи "Пунктів незламності".
Олена Шкарпова обійшла декілька таких пунктів у Києві. У магазині "Фора" не можна зарядити телефони, бо "навіть холодильники не тягнуть охолоджувати продукти".
"Тоді я пішла у 72 загальноосвітню школу, де мав бути генератор, якщо судити з інформації на мапі. Але о 17:00 все було зачинено, і всю електрику, мабуть, роздали до мене. Правда, чи був там взагалі генератор, я не в курсі", – йдеться у пості Олени.
Розетки знайшла лише у метро, яке на мапі не позначено.
Також не всі "Пункти незламності" були оснащені обіцяним. Наприклад, на Позняках одна з таких локацій – намет із чаєм і переносками, але без обігрівача. Про це на своїй Facebook сторінці написала Софія Касьяненко.
"Також він фізично не був розрахований на всіх мешканців району, що спричиняло соціальну напруженість і словесні баталії. Це не про незламність, а якраз про навпаки", – йдеться у пості.
Проте не у всіх містах та районах столиці подібна ситуація. Є "Пункти незламності", де можна і зігрітися, і підзарядитися, і випити гарячого чаю.
Особливо українці відзначають "пункти обігріву" від ДСНС.
Загалом ДСНС розгорнули 989 Пунктів Незламності, з них:
- 754 стаціонарних пункти на базі пожежно-рятувальних частин;
- 230 мобільних пунктів на базі наметів;
- 5 мобільних пунктів на базі транспортних засобів.
Окрім того, люди звертаються за допомогою до магазинів. Так для деяких "Пунктами незламності" стали "Сільпо" та ROZETKA.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін: "Сьогодні це щось значно більше, ніж магазини. Це пункти обігріву, взаємопідтримки, зарядки гаджетів, місце, звідки можна зателефонувати близьким і зробити донат на ЗСУ. Де можна пережити одні з найтемніших днів разом".