Студпарламент Інституту журналістики вимагає звільнити скандального викладача Василенка: деталі
доповненоСтудентський парламент Інституту журналістики бойкотує адміністрацію інституту через "систематичні виступи викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках із сексистськими висловлюваннями й просуванням російських наративів". Про це повідомляє Студпарламент ННІЖ.
Вимоги студентів – звільнення Василенка. З 23 грудня цього року студпарламент припиняє співпрацю з адміністрацією інституту й очікує відповіді на свою заяву.
"Ми наголошуємо, що це мінімальні заходи, які ми змушені застосувати. Якщо адміністрація продовжуватиме ігнорувати думку студентів, ми будемо змушені вдатися до посилення наших дій. Закликаємо керівництво університету не затягувати з вирішенням цього питання та забезпечити дотримання державних цінностей, академічних стандартів і прав студентів", – йдеться у заяві студентів.
18 грудня на YouTube-сторінці Олександра Шелеста, колишнього ведучого телеканалу NewsOne, що належав Віктору Медведчуку, викладач Інституту журналістики Микита Василенко розповідав, що введення європейських миротворців в Україну "суттєво покращить демографічну ситуацію в Україні", де "сотні тисяч голодних українок, які не мали змогу виїхати та чиї чоловіки на війні загинули чи зазнали травм".
Фрагмент цього відео згодом використав заборонений в Україні російський пропагандистський сайт "Политнавигатор". 22 грудня цей епізод викликав резонанс у соцмережах в Україні.
На початку 2024 року студенти вже намагалися домогтися звільнення Микити Василенка через його регулярні сексистськиі висловлювання та поширення російських наративів. Тоді комісія Вченої ради КНУ з питань етики визнала, що викладач порушив етичний кодекс, та винесла йому догану. Василенко назвав брехнею усі численні свідчення студенток і студентів.
Доповнено. На неетичні висловлювання Микити Василенка відреагував омбудсман Дмитро Лубінець та заявив, що його мають перевірити компетентні органи, а відповідні листи вже підготовлені.
"Реагую на його висловлювання вже вдруге — написав листи на МОН із метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти і на університет із вимогою провести службове розслідування. Також вбачаю потребу звернутися до СБУ", – йдеться в дописі омбудсмана.