Технологічний прорив чи загроза. Критика ініціативи H&M щодо цифрових клонів моделей
Ілюстративне фото: Depositphotos

Цьогоріч модний бренд H&M планує створити цифрові клони власних моделей. CNN пише, що це створює ще більше викликів для індустрії, яка намагається впоратися з потенціалом штучного інтелекту (ШІ) та його впливом на працівників.

Бренд має намір створити 30 "цифрових двійників" моделей, однак наразі H&M лише "досліджує" способи їхнього використання. Крім цього компанія додала, що співпрацює з іншими учасниками індустрії, такими як агентства та самі моделі, щоб реалізувати цю ініціативу "відповідально".

Манекенниці володіють правами на своїх двійників, які "зможуть потенційно працювати для будь-якого бренду та отримуватимуть оплату за кожне використання, так само як і за традиційні кампанії", заявляє бренд.

Обіцянка стосовно виплат моделям винагороди за використання їхнього образу отримала схвальний відгук від Пола В. Флемінга, генерального секретаря британської профспілки виконавців мистецтв та розваг Equity. У своїй заяві для CNN він підкреслив, що ця ініціатива повинна бути "підкріпленою широким впровадженням захисту від ШІ у профспілкових угодах та законодавстві, яке захищає права працівників", яких, за його словами, наразі існує вкрай мало.

Оголошення H&M вже зіткнулося з критикою у сфері моди, де чимало працівників знаходяться у нестабільному становищі. Модель та активістка Сара Зіфф, засновниця нью-йоркської некомерційної організації Model Alliance, висловила "глибоке занепокоєння щодо впровадження цифрових копій без відповідного захисту".

"У галузі, яка історично відзначалася недостатнім захистом прав працівників, нова ініціатива H&M порушує важливі питання щодо згоди та компенсації і потенційно може замінити цілу низку працівників модної індустрії – включно з візажистами, стилістами та іншими творчими професіоналами нашої спільноти," – зазначила Зіфф у заяві, опублікованій Model Alliance.