У роковини початку розстрілів у Бабиному Яру відкрили інсталяцію "Дзеркальне поле"
Аудіовізуальну інсталяцію "Дзеркальне поле" відкрили у Бабиному Яру 29 вересня – в роковини початку одного з трагічних епізодів Голокосту на території України.
"В основі інсталяції символ Дерева Життя, який зустрічається у більшості релігій та міфологій світу. Трагедія Бабиного Яру показує, як легко це Дерево може бути знищене, його гілки поламані. Колони простріляні сотнею тисяч куль того ж калібру, від яких загинули люди у Бабиному Яру. Інсталяція діє 24/7 і вночі крізь кульові отвори проходить світло та звук пам’яті", – повідомили в пресслужбі меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
Зазначається, що для аудіоінсталяції створили алгоритм перекладу імен загиблих у звук за принципом гематрії.
"Кожна буква в алфавіті івриту має своє число. Імена загиблих перекладаються в цифри, які задають висоту звуку. Вони відтворюються електроакустичним органом. На цей фон накладаються композиції сучасних українських композиторів, а також Равеля, Шнітке, Шостаковича", – пояснюють у меморіальному центрі.
Сорокаметровий дзеркальний диск з десятьма високими металевими колонами – частина інсталяції.
Колони і диск простріляні кулями того ж калібру, який використовували під час розстрілів нацисти, пише УП Життя.
Церемонію відкриття підготував український театральний режисер Влад Троїцький. Автор ідеї та концепції інсталяції – україно-британський медіахудожник Максим Демиденко. Також над створенням інсталяції працював колектив представників з України, Ізраїлю, США, Великої Британії.
"Для слухача це проект не про прослуховування музики, а про глибоке емоційне занурення у звуковий простір", – розповів Демиденко.