Історії

У роковини початку розстрілів у Бабиному Яру відкрили інсталяцію "Дзеркальне поле"

29.09.2020, 15:02 • 3 хвилини
У роковини початку розстрілів у Бабиному Яру відкрили інсталяцію
Роковини розстрілів у Бабиному Яру. Фото – Дмитро Ларін, УП

Аудіовізуальну інсталяцію "Дзеркальне поле" відкрили у Бабиному Яру 29 вересня – в роковини початку одного з трагічних епізодів Голокосту на території України.

"В основі інсталяції символ Дерева Життя, який зустрічається у більшості релігій та міфологій світу. Трагедія Бабиного Яру показує, як легко це Дерево може бути знищене, його гілки поламані. Колони простріляні сотнею тисяч куль того ж калібру, від яких загинули люди у Бабиному Яру. Інсталяція діє 24/7 і вночі крізь кульові отвори проходить світло та звук пам’яті", – повідомили в пресслужбі меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Зазначається, що для аудіоінсталяції створили алгоритм перекладу імен загиблих у звук за принципом гематрії. 

"Кожна буква в алфавіті івриту має своє число. Імена загиблих перекладаються в цифри, які задають висоту звуку. Вони відтворюються електроакустичним органом. На цей фон накладаються композиції сучасних українських композиторів, а також Равеля, Шнітке, Шостаковича", – пояснюють у меморіальному центрі.

Сорокаметровий дзеркальний диск з десятьма високими металевими колонами – частина інсталяції.

Колони і диск простріляні кулями того ж калібру, який використовували під час розстрілів нацисти, пише УП Життя.

Церемонію відкриття підготував український театральний режисер Влад Троїцький. Автор ідеї та концепції інсталяції – україно-британський медіахудожник Максим Демиденко. Також над створенням інсталяції працював колектив представників з України, Ізраїлю, США, Великої Британії.

"Для слухача це проект не про прослуховування музики, а про глибоке емоційне занурення у звуковий простір", – розповів Демиденко.

Щороку 29 вересня в Україні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжорстокіших епізодів Голокосту. У 1941 році тільки за два дні на цьому місці в Києві нацисти розстріляли майже 34 тисяч людей. Всього з 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв, ромів, радянських військовополонених, в'язнів Сирецького концтабору.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини