31 грудня – час (не) бути вдома: ідеї, які зроблять переддень Нового року незабутнім
Хоча 31 грудня в Україні – офіційний робочий день, проте все ж чимало компаній у переддень Нового року надають своїм працівникам вихідний. І провести його можна не лише вдома, готуючись до свята, а й розважаючись: у театрах, на концертах, виставках і навіть… в оранжереї. Тож LIGA.Life зібрала ідеї, які зроблять переддень Нового року незабутнім.
Святковий настрій на ковзанах і в резиденції Санти
Цьогоріч у Києві не передбачено масових заходів на новорічні свята, але святковий настрій можна шукати й створювати самотужки. Один із варіантів – вирушити до "Зимової країни" на ВДНГ. На відвідувачів чекає 14-метрова ялинка, а поруч – святкова фотозона, де можна зробити фото з казковими персонажами й купою новорічних подарунків. На локації також працюють "Різдвяна фабрика мрій", де можна власноруч створити ялинкову прикрасу, і "Резиденція Санти", де навіть дорослі можуть зануритися у фантастичну атмосферу й поділитися своїми найзаповітнішими бажаннями із Сантою і його помічниками.
Окрім того, на ВДНГ працюють атракціони, святковий ярмарок, інтерактивний Музей науки й виставка-ферма живих тропічних метеликів, а на центральній площі – одна з найбільших ковзанок України. Її площа – 2500 кв. м.
Також ковзанки можна відвідати і в інших районах Києва. Наприклад, "Кришталева ковзанка" просто неба, що знаходиться на набережній торгівельно-розважального центру River Mall. Її площа 1600 кв. м.
На гостей чекає білосніжне містечко зі святковими декораціями, фотозонами й новорічною ялинкою у формі величезного кристала. На локації працює велика карусель і фудкорт. На лівому березі – поруч з артзаводом Платформа – також працює ковзанка "Ice & Lights". Для гостей локації створили новорічну атмосферу за допомогою спеціального освітлення. Святкового настрою додає і ярмарок, де можна придбати гарячі напої та смаколики.
Ще одну ковзанку цьогоріч відкрили біля ТРЦ Respublika Park. На відвідувачів "Космічної ковзанки" чекає футуристичний льодовий майданчик із декораціями, фотозонами та дзеркальною ялинкою, що нагадує космічний корабель. До того ж ялинка має інтерактивну арку, крізь яку можна проїхати на ковзанах.
Театр за кілька годин до Нового року
Відвідати театр усього за кілька годин до Нового року, як вам таке? Щоправда, 31 грудня працюватимуть не всі столичні театри. Приміром, у театрі Франка, Театрі на Подолі й Театрі драми та комедії на лівому березі останню виставу 2024 року гратимуть 29 грудня, а ось у Молодому театрі у переддень Нового року прем'єра.
На глядачів чекає вистава "Небезпечні зв'язки" за мотивами однойменного роману французького письменника П'єра Шодерло де Лакло. Режисер-постановник Андрій Білоус запрошує глядачів поринути у світ мадам де Мертей, сповнений шалених пристрастей і зруйнованих доль, а також її давнього друга Вальмона – підкорювача жіночих сердець. "Мертей і Вальмон – досвідчені й жорстокі гравці людськими долями. Досі вони були непереможні. Але цього разу все відбувається не за їх планом. Щоб здолати найбільшу перешкоду, вони змушені укласти диявольське парі. Воно перетворить їх власне життя на жорстоку гру, з якої, здається, ніхто не зможе вийти переможцем", – йдеться в анонсі вистави.
Увечері 31 грудня свої двері відкриє і театр "Чорний квадрат". Творча команда підготувала для глядачів святкову виставу "Новорічний кекс", події якої розгортаються в новорічну ніч. "Тваринна пристрасть, безмовна знемога очікування, іскрометний гумор та еротичні фантазії, потреба в трепетному коханні й холодок жалю після пляшки дорогого шампанського, нескінченна гонитва за задоволенням і неприкрита безсоромність олів'є із гастронома. Будь ласка, беріть, що кому треба! Все до ваших послуг!" – так анонсують виставу в театрі.
Також у переддень Нового року Freedom Ballet гратиме й танцюватиме свою виставу-бестселер "Шафа". На сцені глядачі побачать 14 танцюристів, які експериментуватимуть із пластикою, світлом і музикою. За півтори години актори-танцівники приміряють на себе різні образи й будуть украй відвертими із глядачами. До речі, саме глядачам відведена окрема роль у спектаклі Олени Коляденко. "Це не просто вистава, це життя, сповнене інтриг, пристрасті, драматургії, імпровізації, любові та краси. Це до біса емоційно, певною мірою саркастично, стильно, сучасно і приголомшливо відверто", – йдеться в описі до "Шафи".
Концерти й виставки у переддень Нового року
Також у переддень Нового року на киян і гостей міста чекатимуть виставки та концерти. Наприклад, у МЦКМ "Жовтневий палац" відбудеться концерт "За п’ять годин до Нового року". З нагоди свята там гратиме Національний академічний оркестр народних інструментів (НАОНІ) під управлінням головного диригента, народного артиста України Віктора Гуцала. У програмі – мікс святкових хітів і композицій із всесвітньо відомих і улюблених мільйонами фільмів. Новорічні композиції 31 грудня звучатимуть і в Будинку офіцерів Збройних Сил України. Солісти Олена Гребенюк, Дмитро Фощанко, Ян Костирко та Анна Зарецька виконають легендарні пісні, без яких уже складно уявити Новий рік, зокрема ABBA – Happy New Year, The Christmas Song і Скрябін – З Новим роком і Рождеством.
За святковим настроєм 31 грудня можна вирушити й на виставковий проєкт "Під Різдвяною зіркою", представлений у Національному музеї "Київська картинна галерея". Виставка розповідає про українську ідентичність, тяглість і відродження традицій, представляючи твори народного декоративного мистецтва та роботи сучасних українських митців на різдвяну тематику. В експозиції представлені автентичні твори з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України, зокрема, народні ікони XVII–XIX ст., свічники-трійці початку XIX ст., косівська кераміка ХІХ-ХХ ст., різдвяні зірки, шопки.
Також 31 грудня будуть відкритими двері Музею війни, де триває виставковий проєкт "Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття і до сьогодення". На виставці можна побачити перші унікальні ялинкові прикраси, іграшки часів Першої світової війни, перші фігурні скляні прикраси, українського Святого Миколая ХІХ – початку ХХ ст. А також скляні, ватні, дротові, картонажні, лавсанові іграшки різних періодів, що розкривають історію української ялинкової прикраси. Особливу увагу організатори виставки приділили іграшкам періоду забороненого Різдва.
Оранжерея? Теж хороша ідея
І наостанок, напевно, найнеочікуваніша ідея для дозвілля 31 грудня – прогулянка оранжереєю. Приміром, одну з оранжерей – її навіть спеціально прикрасили до свят – можна відвідати в межах "Зимової країни" на ВДНГ. На гостей чекають екзотичні й вічнозелені рослини, зокрема й пальми. На локації можна прогулятися з аудіогідом, а також взяти участь у тематичних заходах.
Та LIGA.Life ділиться одним святковим секретом: зазвичай у Національному ботанічному саду імені М.М.Гришка не проштовхнутися, особливо на вихідних і у святкові дні, проте саме у переддень Нового року відвідувачів там одиниці. Тож це чудова можливість для тих, хто хоче прогулятися майже безлюдною оранжереєю. А якщо замовите екскурсію, то з високою ймовірністю вона буде персональною.
В оранжерейному комплексі, загальна площа якого понад 2 000 кв. м, представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних і субтропічних рослин. І саме в новорічний період в оранжереї квітнутимуть азалії, їх там близько 30 сортів. Колекція азалій НБС імені М.М.Гришка за кількістю видів і сортів посідає друге місце в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якій немає в інших ботанічних садах України.