Згадайте себе у 14. Хтось годинами грав у FIFA чи Need for Speed, хтось малював у Paint або робив перші відео на кнопковий телефон – той самий, що ледь ловив фокус і записував 15 секунд без звуку. Ми мріяли про новий диск з іграми чи комп’ютер із нормальним інтернетом. Точно не про фільми, творчість чи штучний інтелект.

А сьогодні 14-річний львів’янин Олесь Ворона бере ті самі дитячі кубики LEGO й перетворює їх на кіно – п’ятихвилинну анімацію про Василя Стуса, людину, яку не зміг зламати радянський режим.

Понад чотири тисячі кадрів, чотири місяці фільмування, жодної студії – лише лампа, фотоапарат і звичайна кімната, під ліжком якої лежать коробки з розсортованими фігурками.

У розмові з LIGA.net Олесь розповів, як з нічного натхнення народився фільм Human. Stus, скільки це коштувало та що писали йому іноземці після прем’єри.

Фото: скріншот з анімаційного фільму Human. Stus
Фото: скриншот з анімаційного фільму Human. Stus

Human. Stus: дитячий конструктор як інструмент пам’яті

Щоб прочитати цей матеріал, підпишіться на LIGA PRO
Вже маєте LIGA PRO?