Кажете дітям: "хороша дівчинка" і "хороший хлопчик". Не кращий варіант і ось чому

Батьки, родичі, вчителі постійно говорять ці фрази, іноді навіть не замислюючись, і звісно, вживають їх у позитивному сенсі. Наприклад, коли дитина самостійно взуває черевики, коли вона малює щось гарне або правильно розв'язує задачу з математики. Але ці слова не завжди можуть бути здоровими та корисними.
Одна з проблем полягає в тому, що ці фрази не дають дітям чіткого зворотного зв'язку про те, що вони щойно зробили або сказали. Порадами, як краще хвалити дітей, ділиться американський журнал The Conversation. LIGA.Life переказує найцікавіше з публікації.
Похвала і виховання
Похвала вважалася ключовим елементом виховання дітей протягом десятиліть. У 1950-х роках впливовий американський психолог Б.Ф. Скіннер вважав, що винагорода у вигляді похвали позитивно впливає на формування бажаної поведінки.
У 1970-х роках, на тлі зростання інтересу до самооцінки, психологи та інші фахівці з дитячого розвитку наголошували на важливості похвали дітей. Але з початку 2000-х років психологічні дослідження відійшли від того, що похвала є ключовим фактором благополуччя дитини. Натомість освіта також змістилася в бік формування у дітей позитивного почуття ідентичності. Це означає, що дітям важливіше мати відчуття безпеки, усвідомлення своїх здібностей, а не лише позитивну думку про себе.