Поради

Додай в раціон хурму: корисні властивості яскравого фрукта

16.10.2020, 14:08 • 4 хвилини
Додай в раціон хурму: корисні властивості яскравого фрукта - Фото
Фото: Depositphotos.com

Хурма має безліч корисних властивостей, що здатні поліпшити здоров'я.

В жовтні вже де-не-де в ятках та прилавках магазинів з'являються яскраві помаранчеві плоди – хурма. Хурма дозріває в кінці осені і може залишатися на деревах до зими. Чим ближче до морозів, тим більший вибір хурми: шарони, корольки. Який би вид ви не обрали, головне, щоб плід був солодким та не надто в’язким. 

Хурму їдять окремо як фрукт (хоча насправді це ягода), сушать та додають у страви, наприклад десерти чи салати. Цей фрукт має такий попит не лише завдяки своїм смаковим якостям, але й корисним властивостям.

Так, одна хурма середнього розміру має близько 120 кілокалорій та містить:

 • вуглеводи: 31 грам;
 • білки: 1 грам;
 • жири: 0,3 грама;
 • клітковину: 6 грамів;
 • вітамін А: 55% добової норми;
 • вітамін С: 22% добової норми;
 • вітамін Е: 6% добової норми;
 • вітамін К: 5% добової норми;
 • вітамін B6: 8% добової норми;
 • калій: 8% добової норми;
 • мідь: 9% добової норми;
 • марганець: 30% добової норми.

За даними видання Healthline, хурма також є джерелом тіаміну (В1), рибофлавіну (В2), фолатів, магнію та фосфору. Оскільки хурма містить багато вітаміну А, вона сприяє роботі  імунної системи, а також позитивно впливає на зір та розвиток плоду під час вагітності.

Окрім вітамінів та мінералів, хурма містить широкий спектр рослинних сполук, зокрема дубильні речовини, флавоноїди та каротиноїди, що також добре впливають на здоров'я та загальне самопочуття.

Тож, розглянемо корисні властивості хурми детальніше.

Покращує роботу серця

Комбінація поживних речовин, що містяться в хурмі сприяє зміцненню здоров’я серця, зокрема флавоноїдні антиоксидантикверцетин та кемпферол

У низці досліджень вчені виявили, що дієта з високим вмістом флавоноїдів сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Наприклад, дослідження з вибіркою у понад 98 000 людей показало, що ті, хто споживають достатньо флавоноїдів мають на 18% меншу ймовірність померти від серцево-судинних захворювань, у порівнянні з тими, чий раціон бідний на флавоноїди.

Флавоноїди сприяють зниженню артеріального тиску, знижують рівень "поганого" холестерину та зменшують запалення.

До того ж дубильні речовини, які надають хурмі терпкий смак, теж здатні знизити артеріальний тиск.

Багато досліджень на тваринах показали, що дубильна та галова кислоти, які містяться в хурмі, ефективно знижують високий кров'яний тиск – головний фактор ризику серцевих захворювань.

Зменшує запальні процеси

Хвороби серця, артрит, діабет, рак та ожиріння, пов’язані з хронічним запаленням. Продукти з високим вмістом протизапальних сполук можуть допомогти зменшити запалення та знизити ризик розвитку захворювання.

Хурма є чудовим джерелом антиоксиданту – вітаміну С. Так, один плід містить 20% рекомендованої добової норми антиоксидантів.

Вітамін С допомагає захистити клітини від ушкоджень, спричинених вільними радикалами, та протидіє запаленню в організмі. Вітамін С нейтралізує вільні радикали.

С-реактивний білок та інтерлейкін-6 – це речовини, що виробляються організмом у відповідь на запалення. Дослідження виявило, що вживання 500 мг вітаміну С двічі на день значно знижує рівень С-реактивного білка та інтерлейкіну-6.

Крім того, вчені пов’язують дієтою, збагачену вітаміном С, зі зниженням ризиків запальних захворювань, таких як хвороби серця, рак передміхурової залози та діабет.

Хурма також містить каротиноїди, флавоноїди та вітамін Е, які є потужними антиоксидантами, необхідними для боротьби із запаленнями.

Допомагає зберегти здоров'я очей

Хурма є потужним джерелом вітаміну А та антиоксидантів, які є критично важливими для здоров’я очей. Одна хурма містить 55% рекомендованої добової норми вітаміну А.

Вітамін А сприяє нормальній роботі оболонок кон’юнктиви та рогівки. Щобільше, вітамін А є одним з компонентів родопсину – чутливого до світла білка, що дозволяє бачити умовах слабкої освітленості.

Також хурма містить лютеїн і зеаксантин, які є каротиноїдними антиоксидантами, що сприяють здоровому зору. Ці речовини присутні у сітківці – світлочутливому шарі тканин ока.

Дієти, збагачені лютеїном та зеаксантином, можуть зменшити ризик деяких очних захворювань, зокрема вікової дегенерації жовтої плями – хворобу, яка пошкоджує сітківку ока і може спричинити втрату зору.

Дослідження показало, що ті, хто споживав достатню кількість лютеїну та зеаксантину, мали на 40% менший ризик розвитку вікової дегенерації жовтої плями, ніж ті, хто недоотримував ці речовини. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини