Що робити, щоб не боліла спина
Фото: Depositphotos.com

Зміцнюйте торс

Як зазначає видання Healthline, міцний торс запорука здорової спини. Так, регулярні силові тренування здатні зміцнити м'язи тулуба а, отже, зменшують ризик травматизації спини та виникнення м'язових спазмів. На гнучкість на міцність спини також впливає стан м'язів живота. Тому, щоб укріпити спину, потрібно працювати з усіма групами м'язів тулуба.  

Споживайте достатньо кальцію та вітаміну D

Хребет особливо вразливий до остеопорозу. У групі ризику знаходяться люди старшого віку. Тому, що попередити руйнацію кісток варто споживати продукти, багаті на кальцій та вітамін D. Збагаченими кальцієм є молочні та кисломолочні продукти, а також листова зелень. Велика кількість вітаміну D міститься у жирній рибі, яєчних жовтках, яловичій печінці та сирі.

Ретельно вибирайте взуття

Взуття має бути зручним. Уникайте високих підборів та взуття, що погано фіксує ногу. Вибирайте взуття з анатомічно правильною, зручною колодкою та твердим задником. За потреби використовуйте амортизуючу устілку. 

Слідкуйте за тим, як ви сидите

Правильна постава важлива не лише під час ходьби, але й під час сидіння. Необхідно зберігати правильну поставу та підтримувати спину, особливо якщо ви маєте сидячу роботу. Щоб полегшити тривале сидіння, виберіть якісне крісло, яке забезпечуватиме міцну підтримку попереку. Під час роботи переконайтесь, що ваші коліна знаходяться трохи вище, ніж стегна, коли ви сидите.

Розтягуйтеся

Стояти, сидіти або лежати на одному місці протягом тривалого часу це не здорово для спини. Розтяжка здатна зняти напругу у спині, поліпшити кровообіг у спині, а також зміцнити м'язи, що запобігатиме болю у майбутньому.

Рухайтеся

Як зазначають на сайті Міністерства охорони здоров'я України, найголовніша порада у випадку з болем в спині  зберігати рухову активність наскільки це можливо та продовжувати виконувати фізичні вправи. За статистикою, ймовірність повторного нападу болю становить близько 30%. Малорухливий спосіб життя збільшує ймовірність рецидиву.