Зміст:
  1. Захисний крем
  2. Сонцезахисний крем
  3. Гігієнічна помада
  4. Крем для рук
  5. Базові правила

Захисний крем

Зима – виклик для шкіри. Низька температура, мороз, вітер та сніг призводять до почервонінь, сухості та лущення шкіри. Тому взимку особливо важливо додати захисні засоби. Про це LIGA.Life поговорила з косметологинею Оксаною Деркач.

Низька температура та сильний вітер впливають на зовнішній шар шкіри (епідерміс) та на судини. Тому взимку слід користуватися спеціальним захисним кремом або протектором. Він є обов’язковим засобом догляду за шкірою як для дорослих, так і для дітей.

Його можна знайти у будь-якому магазині косметики чи замовити в інтернеті. На упакуванні має бути зазначено "зимовий крем", "крем для холодної пори року", "захисний крем при низьких температурах".

Важливим є склад протектора. Косметологиня радить обирати крем з олією жожоба або какао маслом. Вони дають гарну ліпідну основу, яка захищатиме шкіру від низької температури та сильного вітру.

Захисний крем має густу основу, тому користуватися ним варто лише тоді, коли ви збираєтесь провести багато часу на вулиці. Наприклад, під час зимової прогулянки або відпочинку в горах.

"Захисний крем доволі жирний. Під дією кімнатної температури шкіра не зможе дихати. Тому повернувшись додому після прогулянки, зніміть шар крему за допомогою міцелярної води. Потім протріть шкіру тоніком і нанесіть базовий крем, який відповідатиме вашому типу шкіри", – радить Оксана Деркач.

Тим, хто має жирний тип шкіри, варто звернутися до спеціаліста і підібрати особливий тип протектора. Жирний крем на жирній шкірі викликатиме дискомфорт і не захищатиме від погодних умов.

Як доглядати за шкірою взимку. Засоби, які варто додати у косметичку
Фото: depositphotos.com

Сонцезахисний крем

Зима – прекрасний період для відпустки в горах чи на морі. Проте який би з цих напрямів ви не обрали, косметологиня рекомендує завжди мати при собі сонцезахисний крем.

Він допоможе захистити шкіру від ультрафіолетових променів, які можуть призвести до небажаної засмаги, пігментації та навіть опіку. Варто обирати крем з щонайменше SPF 30 захистом.

Інститут раку шкіри рекомендує повторно наносити сонцезахисний крем кожні дві години та одразу після сильного потовиділення.

Не варто нехтувати спеціальним спорядженням та одягом. З вами завжди повинні бути рукавиці, сонцезахисні окуляри та шапка.

Якщо взимку ви вирішили відпочити у країнах з тропічним кліматом, то, окрім сонцезахисного крему, варто взяти додаткове зволоження у вигляді спеціальних зволожувальних кремів, емульсій та сироваток.

Адже зміна температури для шкіри – стрес. Вона потребує постійного зволоження.

Як доглядати за шкірою взимку. Засоби, які варто додати у косметичку
Фото: depositphotos.com

Гігієнічна помада

Окремого догляду взимку потребує шкіра губ. У цьому допоможе гігієнічна помада, яка має натуральний склад: рослинні олії, вітаміни A, E, а також бджолиний віск. 

Такий склад живитиме шкіру губ, протидіючи її сухості та пошкодженням.

Помад, які мають у складі вазелін чи звичайний віск, варто уникати.

Якщо так сталося, що ви забули про помаду, і губа тріснула, нанесіть гігієнічну помаду після пошкодження.

У випадках, коли помада не допомагає і потріскування шкіри губ продовжується, косметологиня радить звернутися до дерматолога, який би зміг діагностувати причину надзвичайної сухості шкіри. Однією з них може бути нестача омега-3 жирних кислот, вітаміну С та цинку.

Як доглядати за шкірою взимку. Засоби, які варто додати у косметичку
Фото: depositphotos.com

Крем для рук

Від низької температури та вітру страждає шкіра рук. Головна порада: не залишайте рукавиці вдома! Завжди носіть їх собою, адже це гарант вашої здорової шкіри.

Подбайте про живильний крем для рук. Він стане бар’єром проти висихання та потріскування шкіри під впливом зимової погоди. Його варто застосовувати декілька разів протягом дня: зранку, коли виходите на вулицю, після миття рук та навіть перед сном.

Склад кремів має бути максимально натуральним: кокосова або олія жожоба та какао масло.

Раз на тиждень варто виокремити час для домашніх масок для рук.

Оксана Деркач радить злегка нагріти оливкову олію та нанести на шкіру рук. Потім – завернути руки у плівку. Вітаміни та амінокислоти в олії допоможуть позбутися лущення шкіри та відчуття сухості. Подібну процедуру можна виконати і для шкіри ніг, які взимку також відчувають сухість.

Абрикосова та олія з виноградних кісточок допоможуть зволожити кутикули та оздоровити нігті.

Як доглядати за шкірою взимку. Засоби, які варто додати у косметичку
Фото: depositphotos.com

Базові правила

Окрім спеціальних засобів догляду за шкірою, не варто забувати про загальні правила здорового способу життя, які впливають на стан вашої шкіри:

  • Пийте достатньо води

  • Відмовтесь від паління.

  • Відмовтесь від алкоголю.

  • Спіть як мінімум 7 годин на добу.

  • Їжте продукти на рослинній основі та багаті на поліненасичені жирні кислоти.

  • Зменште кількість щоденного споживання кави та чаю.

  • Займайтесь спортом.

  • Дотримуйтесь правил індивідуальної гігієни.

  • Користуйтесь базовим доглядом за шкірою: кремами, які містять ретинол та AHA-кислоти для відновлення шкіри.

Усі ці дії у комплексі допоможуть шкірі залишатися пружною, здоровою та м’якою. 

Як доглядати за шкірою взимку. Засоби, які варто додати у косметичку
Фото: depositphotos.com

Головне фото – depositphotos.com