Як зробити оселю більш чистою, затишною та теплою. 8 простих кроків
Фото: depositphotos.com

Січень – місяць починань. Тож це чудова можливість знайти час на те, що постійно відкладали на потім, наприклад, прибирання, мінімальний ремонт або реорганізація простору в будинку.

Washington Post радить виконати 8 ключових кроків для утримання будинку в чистоті та порядку цього січня. LIGA.Life переповідає головне.

Протріть кухонні шафи

Після приготування святкових страв кухонні шафки, особливо їхні ручки, можуть бути брудними. Регулярне чищення запобігає накопиченню сміття, яке може зашкодити лаку, емалі чи дизайну меблів. 

Для цього не знадобляться дорогі засоби для чищення. Додайте у воду засіб для миття посуду. Візьміть чисту ганчірку або губку, злегка намочіть і протріть шафки. Якщо ручки особливо брудні, використайте більше мийного засобу.

Щоб закріпити ефект, протріть повторно вологим, але не мильним шматком тканини. Витріть насухо чистою ганчіркою.

Заплануйте ремонтні вихідні

Виділіть у січні один вихідний, щоб поремонтувати все, що не працює. Заздалегідь пройдіться оселею та зверніть увагу на кожну деталь: вимикач тріснув, лампочка перегоріла, шухлядка закривається дещо криво, а на ніжках стільця немає м’якої накладки тощо.

Складіть список матеріалів та інструментів, які вам знадобляться. Придбайте те, чого у вас немає. У призначений день складіть інструменти та приладдя в одну сумку і беріться до роботи. 

Додайте освітлення

Правильно підібране освітлення може змінити сприйняття інтер'єру та атмосферу в кімнаті. 

Найприємніше перебувати в приміщенні, де є комбінація різних типів освітлення: верхнє (для загального освітлення), акцентне (торшери або бра для освітлення окремих речей) і робоче (настільна лампа).  

Замініть фільтри для води

Фільтри в кухонній мийці, льодогенераторі холодильника або глеку для питної води варто замінювати кожні 4-6 місяців. Тобто зробивши це в січні, наступного разу вам слід повторити процедуру в травні-липні.

Організуйте речі та простір

З появою новорічних подарунків кількість речей у домі збільшилась. Тож аби кожна нова річ знайшла своє місце, спробуйте переглянути все старе та викинути непотрібне. Далі – оцініть вільний простір. Подумайте над купівлею пластикових контейнерів, шаф-органайзерів чи міцних картонних коробок, які знадобляться для зберігання речей та економії місця.

Проведіть домашню інвентаризацію

Паралельно з організацією простору проведіть швидку інвентаризацію речей, техніки, інструментів тощо. Не хочете писати – зніміть коротке відео, перераховуючи речі на кожній поличці, або сфотографуйте. 

Переваги такого підходу: ви завжди знатимете, де що лежить, а у разі страхування житла вам легше буде заповнити заявку. 

Перевірте щілини 

Початок січня 2023 року видався напрочуд теплим. Проте ймовірність повернення морозів та снігу – чимала. Тож перевірте "слабкі місця" своєї оселі, зокрема вікна, двері та дах (якщо живете у приватному будинку). Позбудьтеся щілин, які можуть пропускати протяги. Це допоможе уникнути втрат тепла і покращити температуру в приміщенні.

Заплануйте майбутні зміни в оселі

Хочете зробити ремонт навесні? Почніть планування ще у січні. Наприклад, складіть план та виберіть спеціаліста (дизайнера/архітектора/підрядника). Запитайте у нього про терміни замовлення ключових матеріалів. Можливо, замовивши деякі елементи сьогодні, ви прискорите ремонтні роботи весною або навіть заощадите.

Читайте також: Пообіцяйте собі почати їсти більше овочів: 3 прості стратегії