Рецепти борщу: класичний, пісний з грибами та гетьманський від Євгена Клопотенка
Існує безліч рецептів борщу, тож сказати напевно, який з них є ідеальним та класичним, дуже складно. Ми вважаємо, що це й не треба робити, адже усі вони дуже смачні, а у кожної господині є свої сімейні традиції приготування цієї страви. Ми пропонуємо вам спробувати класичний варіант, пісний з лісовими грибами та гетьманський борщ з баклажанами від Євгена Клопотенка.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Класичний рецепт борщу
Інгредієнти:
½ склянки білої квасолі;
½ кг свинячих ребер;
2–3 буряки;
⅓ голівки капусти;
1 морквина;
1–2 цибулини;
1 солодкий перець;
2 картоплини;
2–3 очищених і нарізаних томати (можна використовувати консервовані у власному соку);
1 склянка бурякового квасу;
4–6 зубців часнику;
150 г сала;
2 столові ложки смальцю;
чорний перець та сіль на смак.
Як приготувати.
Замочуєте квасолю замочити на ніч.
Ребра заливаєте холодною водою, повільно доводите до кипіння, знімаєте піну та потім готуєте на повільному вогні 30 хвилин.
Висипаєте туди квасолю, додаєте нарізаний соломкою буряк (десь дві жмені). Варите протягом години.
Поки вариться буряк з ребрами, треба приготувати засмажку. Для цього обсмажуєте на середньому вогні у смальці решту буряків, дрібно порізану цибулю, нарізану соломкою моркву та солодкий перець (нарізати півкільцями).
За п’ять хвилин додаєте туди ж томати (за бажанням можна додати цукор), вливаєте томатний сік та тушкуєте 10–15 хвилин на повільному вогні.
Витягуєте з каструлі ребра й відкладаєте. Додаєте до супу нарізану кубиками картоплю, за 10 хвилин додаєте засмажку та нашатковану капусту й вливаєте квас.
Доводите борщ до кипіння та готуєте ще п’ять хвилин.
Знімаєте каструлю з плити. Додаєте розтерті в ступці з часником і сіллю сало. Знімаєте з ребер м’ясо, прибираєте зайвий жир, нарізаєте його на шматочки й додаєте у каструлю с борщем. Додаєте сіль та пробуєте на смак. Накриваєте кришкою та даєте настоятись ще хвилин 20.
Подаєте до столу зі сметаною, пшеничними пампушками та холодним самогоном.
Гетьманський борщ від Євгена Клопотенка
Інгредієнти:
300 г свиних ребер з м’ясом;
2 л води;
1 буряк (середнього розміру);
1 цибулина (середнього розміру);
1 морква (велика);
2 картоплини (середнього розміру);
100 г білої квасолі;
150 г баклажану;
150 г капусти;
2 столові ложки томатної пасти;
1 столова ложка цукру;
2 лаврових листи;
2 зубчики часнику;
2 столові ложки соняшникової олії;
чорний перець (горошком) на смак;
сіль та чорний молотий перець на смак.
Як приготувати.
Буряк миєте та запікаєте духовці протягом півтори години. Даєте охолонути, знімаєте шкірку та нарізаєте тонкою соломкою або використовуєте грубу терку. Якщо немає часу возитися з буряком, купіть у магазині вже зварений у вакуумному пакуванні.
Поки готується буряк, замочіть квасолю у холодній воді приблизно на годину. Злийте воду.
М'ясо трохи посоліть та запечіть в духовці з лавровим листом, часником та перцем горошком протягом 20 хвилин при 180 градусах. Дайте м'яса охолонути й поріжте його на шматки.
Моркву трете на тертці, цибулю подрібнюєте, баклажан нарізаєте дрібними кубиками. Розігріваєте сковороду з соняшниковою олією. Спочатку обсмажуєте цибулю та моркву протягом 2-3 хвилин, потім додаєте баклажан і буряк й тушкуєте ще дві хвилини.
Потім додаєте томатну пасту та цукор і тушкуєте ще дві хвилини.
Картоплю також нарізаєте кубиками невеликого розміру. У велику каструлю наливаєте воду, викладаєте туди картоплю та запечене м'ясо, доводите до кипіння. Потім зменшуєте вогонь й готуєте ще п’ять хвилин.
Додаєте тонко нашинковану капусту та квасолю й варите протягом 15 хвилин. Далі кладете туди підсмажені овочі й варите ще 5-7 хвилин. Солите, додаєте чорний перець на смак. У самому кінці додаєте роздавлений часник й подаєте зі сметаною, чорним хлібом, зеленим луком та салом.
Пісний борщ с грибами
Інгредієнти:
100 г відварених лісових грибів;
½ склянки білої квасолі;
1 великий буряк;
100 нашинкованої білокачанної капусти;
1 цибулина;
50 г пастернаку;
1 велика морква;
томатна паста, огірковий або капустяний розсіл за бажанням;
2 столові ложки рослинної олії;
1 головка часнику;
5–6 гілочок кропу;
сіль та чорний перець на смак.
Як приготувати.
Запікаєте у духовці або відварюєте буряк.
Відварюєте лісові гриби у шести склянках води. Це можуть бути білі гриби, польські, підберезники тощо. Якщо немає заморожених грибів, можна використовувати сухі білі гриби. Але їх треба замочувати, а потім варити бульйон трохи довше, ніж це було б зі свіжими або замороженими грибами.
Замочуєте та відварюєте білу квасолю. У каструлю наливаєте шість склянок води, доводите до кипіння та варите бульйон з грибів. Замочена біла квасоля вариться до готовності 25-30 хвилин.
Поки варяться гриби та квасоля, чистите пастернак, моркву та цибулю. Цибулю нарізаєте великою соломкою, а коріння – великими кубиками.
У сковороді розігріваєте одну столову ложку рослинної олії та обсмажуєте пастернак та моркву до м'якості.
Додаєте нарізану цибулю й обсмажуєте, поки цибуля не стане м'якою та золотистою.
Додаєте до обсмажених овочів нарізаного соломкою буряка, вливаєте 1-2 столові ложки грибного бульйону з каструлі й тушкуєте овочі під кришкою 4-5 хвилин на невеликому вогні.
Якщо ви хочете додати в борщ з грибами трохи кислинки, використайте, томатну пасту або пів склянки розсолу квашених огірків.
Перекладіть обсмажені овочі зі сковороди в каструлю з борщем. Перемішайте та доведіть до кипіння. Якщо використовується попередньо відварена квасоля, додаєте її разом з овочами.
Далі додаєте 2-3 очищених та дрібно нарізаних ножем зубчики часнику.
Як тільки борщ почне кипіти, додаєте спеції. Посоліть та поперчіть, вкиньте 1-2 лаврових листки, дрібку меленого коріандру та одну чайну ложку сухої зеленої цибулі. Обов'язково додайте гострий перець чилі (дрібку меленого перцю або 1-2 стручки сухого).
Варіть борщ з грибами 15 хвилин на середньому вогні, часто помішуючи.
Додайте нашатковану капусту й варіть на середньому вогні до її готовності (повинна стати м’якою).
Подавайте разом з пампушками та свіжим нарізаним кропом.
Смачного!
Більше їжі та смачних рецептів – у нашому Телеграм каналі Mood food.