RU
Поради

Огляд | Серед онуків не має бути фаворитів. Як це пояснити бабусям та дідусям

05.01.2023, 08:00 • 3 хвилини
Батьки мають фаворитів серед онуків? Як з ними про це поговорити – поради - Фото
Фото: Pexels

Дідусь та бабуся приділяють одному онукові більше уваги, ніж іншому. Купують йому кращі подарунки, хвалять та обіймають. Інша ж дитина почувається менш особливою в очах старшого покоління, що викликає лише образу та розчарування. Це ознаки фаворитизму.

"Часто він пов’язаний з тим, що дитина була першим онуком в родині. А також з її темпераментом, характером або рівнем зрілості", – пояснює HuffPost експертка з виховання Мелісса Бенаройя. 

Таку поведінку дідуся й бабусі мають помітити та вчасно проговорити батьки дітей. Адже за словами експертки, неспокій слід усунути на ранній стадії. Щоб це не стало "раною", яка псуватиме ваші стосунки з батьками.

Експерти з виховання поділились з HuffPost порадами, як врегулювати фаворитизм у родині. LIGA.Life переповідає головне.

Запитайте партнера, чи він також помітив це

Іноді ми схильні проєктувати власні проблеми на інші ситуації, стверджує Сьюзен Г. Гронер, авторка книги "Parenting With Sanity & Joy" та ведуча подкасту "Parenting Mentor Sessions".

Тож запитайте свого партнера, чи помітив він різне ставлення дідуся та бабусі до онуків, і що через це відчуває.

Вгамуйте емоції, а потім говоріть

Ви маєте підійти до розмови відкрито та з цікавістю, а не з агресією та звинуваченнями: "Ви подарували Сашку відеогру, а Олесі – крихітний набір Lego!".

"За потреби практикуйте навички самозаспокоєння, перш ніж підняти цю тему. Дихальні вправи або медитація – чудові способи регулювати емоції та заспокоїтись. Підійдіть до розмови з батьками з позиції "виграш для всіх", – радить Бенаройя.

Читайте також: Їде дах після кількох місяців життя з ріднею. Чому так важко і що робити – радить психолог

Нагадайте батькам про цінність ваших стосунків

Почніть розмову з кількох позитивних коментарів. Інакше змусите батьків захищатися. Наприклад: 

  • "Ви такі люблячі дідусь і бабуся. Це чудово, що ви зацікавлені життям своїх онуків". Зробіть паузу і подивіться, як вони реагують та відповідають на це.

  • "Я знаю, що Мишко – чудова дитина, з ним так легко проводити час і спостерігати за успіхами. Марійка також дивовижна. Але іноді я відчуваю, що їй не вистачає вашого часу і уваги. Для нас дуже важливо, щоб вона була поруч з вами. Як щодо збільшення вашого часу сам на сам, поки дещо не зблизитеся?".

Головне – сформулюйте свій запит так, щоб підкреслити втрати дитини, а не дідуся й бабусі. 

Встановіть правила

"Це нормально, коли ви говорите своїм батькам чи родичам, що вдома має бути рівноправ'я, і важливо, щоб одна дитина не відчувала себе менш цінною, ніж інша", – пояснює Гронер.

Наприклад, домовтесь, що на свята кожна дитина має отримувати рівноцінні подарунки.

Створюйте умови для взаємодії дідуся/бабусі та онуків

Наприклад, попросіть своїх батьків взяти на прогулянку одного з онуків або піти разом у кіно. Можете піти з ними, поки ваш партнер бавиться з іншою дитиною.

Альтернатива – пошук спільного заняття, яке буде цікавим і найстаршим, і наймолодшим. Наприклад, спільне складання пазлів, розробка художнього проєкту чи наукові експерименти.

Дайте своїм батькам можливість змінитися

Цілком можливо, що дідусь і бабуся зовсім не усвідомлюють фаворитизму, а тим паче ваших почуттів та почуттів дитини. Тож намагайтесь побудувати розмову та розвиток стосунків між цими поколіннями якомога приємніше та без засудження.

Альона Низовець
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини