У 70-х роках минулого століття у Європі відбувся "трамвайний ренесанс" — міста почали відновлювати трамвайні мережі після того, як десятиліттями позбувались їх. Люди зрозуміли, що автомобілізація — це дорога в нікуди, на вулиці треба повертати громадський транспорт і надавати йому пріоритет. Тож зараз у Європі бум розвитку трамваїв — вулицями курсують новенькі та зручні сучасні вагони й перевозять сотні тисяч пасажирів на годину.

Київ, схоже, досі переживає епоху "трамвайного занепаду" — трамвайні мережі сильно зношені, пасажири вже десятки років їздять у розбитих "Татрах", а на деяких вулицях столиці трамваї рухаються зі швидкістю всього 10 км/год (при звичайній 25 км/год). Попри доведені в Європі однозначні переваги трамвая, наші мешканці сприймають його як застарілий і незручний вид громадського транспорту.

Чому трамвай, який відродився у Європі, у нас — досі вимирає? Як це можна змінити й що саме потрібно для цього зробити? Які переваги насправді має трамвай як вид транспорту? Про це LIGA.Life поговорила з Дмитром Беспаловим — експертом із транспортного моделювання та засновником компанії "ПроМобільність". Також ми запитали у КМДА, які плани щодо розвитку трамвая у Києві на 2024 рік.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку