Зміст:
  1. Головний фактор — статусність
  2. Дорогі парфуми дійсно містять унікальні інгредієнти?
  3. Як виробництво впливає на ціну парфумів: ручна робота та унікальні технології
  4. Як дизайн флакона впливає на ціну парфумів
  5. Хто купує парфуми за сотні тисяч доларів і чи створюють їх на замовлення?
  6. Парфуми як інвестиція: міф чи реальність?
  7. Екологічний та етичний аспект: як він впливає на ціну лакшері-парфумерії?
  8. Чому парфуми можуть коштувати 10 000 доларів?

Чи дійсно висока вартість парфумів обґрунтована рідкісними інгредієнтами та унікальними виробничими процесами? Або ж ціна визначається іміджем бренду та стратегічно продуманим маркетингом?

У розмові з LIGA.Life інді-парфумерка Ася Волянська розкриває секрети ціноутворення в світі парфумерії і пояснює, що стоїть за часом божевільними цінами найрозкішніших ароматів.

Фото: Інді-парфумерка Ася Волянська
Фото: Інді-парфумерка Ася Волянська

Головний фактор — статусність

Покупці готові платити за елітність та ексклюзивність. Жоден інший аспект не впливає на ціну так суттєво, як брендування, каже Ася Волянська:

— Люди, які вміють продавати, можуть реалізувати найдешевшу річ за дуже високою ціною. Але чи можуть аромати коштувати понад 10 000 доларів? Так, і це не лише про рідкісні інгредієнти, а й про маркетинг, обмежені серії та унікальний дизайн флаконів.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

Дорогі парфуми дійсно містять унікальні інгредієнти?

Найцінніші компоненти в парфумерії — це натуральні інгредієнти, які важко добути, зокрема:

Китова амбра (сіра-амбра) — це речовина, яку можна знайти лише випадково, коли вона викидається на берег. Її ціна може сягати 35 000 фунтів за кілограм.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

Абсолют троянди (Rose Absolute) — один із найдорожчих компонентів. Його середня ціна — 26 євро за мілілітр, а за рідкісні сорти може бути вищою.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

— Навіть використовуючи найдорожчі інгредієнти, створити 100-мілілітровий флакон парфумів вартістю 10 000 доларів лише на основі сировини неможливо. Якщо взяти максимальну концентрацію — 25% ароматної речовини у розчині, то 25 мілілітрів абсолюту троянди коштуватимуть приблизно 700 євро. Це все ще значна сума, але вона далека від десяти тисяч доларів. Тобто вартість люксових парфумів формується не лише через дорогі компоненти, а й завдяки маркетинговій стратегії, — наголошує парфумерка Ася Волянська.

Як виробництво впливає на ціну парфумів: ручна робота та унікальні технології

Інді-парфумери, які створюють аромати власноруч — від розробки формули до пакування та продажу, тому витрачають більше ресурсів, часу та сил. Вони працюють з невеликими партіями, використовують високоякісні компоненти, часто унікальні, і не мають можливості знижувати собівартість завдяки масштабного виробництва. Саме тому їхня продукція нерідко коштує дорожче, ніж мас-маркет, але при цьому залишається менш доступною порівняно з люксовими брендами.

— Люксові бренди можуть виробляти парфуми у величезних об’ємах і таким чином зменшувати собівартість, що дозволяє їм гратися з ціноутворенням, — зазначає Волянська.

Як дизайн флакона впливає на ціну парфумів

Чимало найдорожчих парфумів випускають у флаконах, прикрашених дорогоцінними каменями, золотом та діамантами. Саме ексклюзивне оформлення, зі слів парфумерки, стає основним фактором ціноутворення:

— Монументальні конструкції, інкрустовані сапфірами та діамантами, мають вартість, що значною мірою залежить від пакування. Такі парфуми випускаються у великих об’ємах — від трьох до п’яти літрів. Вміст флакона може бути далеко не унікальним. Основну цінність становить саме флакон.

Хто купує парфуми за сотні тисяч доларів і чи створюють їх на замовлення?

Основні покупці ультралюксової парфумерії — шейхи, мільярдери та представники еліти арабського світу.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

— Такі парфуми створюють саме для людей, готових платити мільйони за унікальні аромати, — зазначає Волянська.

Часто бренди випускають лімітовані колекції або створюють аромати на замовлення, проте їхня розробка залишається таємницею:

— Це такі секретні штуки, про які ми, можливо, ніколи не дізнаємося. Хто їх замовляє, які саме формули використовують — усе це залишається за закритими дверима. Щодо вартості, то можна лише здогадуватися. Ймовірно, ціна таких парфумів обчислюється мільйонами. Наприклад, один із найдорожчих ароматів у світі — Clive Christian No.1 Imperial Majesty — продавався за півтора мільйона доларів.

Парфуми як інвестиція: міф чи реальність?

Фото: freepik.com

Зберігання парфумів у спеціальних умовах може підвищити їхню вартість на вторинному ринку, особливо якщо це вінтажні екземпляри від відомих брендів. Проте, за словами парфумерки, якість аромату з часом не покращується:

— Якщо ми говоримо про старі французькі брендові парфуми, їхня ціна на аукціонах може суттєво перевищувати початкову. Однак аромати не стають кращими з роками, а навпаки — старішають.

Я б не радила передавати парфуми у спадок — вони не вічні.

Екологічний та етичний аспект: як він впливає на ціну лакшері-парфумерії?

У виробництві парфумів використовуються натуральні компоненти, видобуток яких може бути неетичним або екологічно шкідливим. Однак деякі бренди свідомо обирають відповідальні джерела сировини, що позначається на кінцевій вартості аромату, пояснює Ася Волянська:

— Існують спеціальні плантації, де, наприклад, вирощують сандалове дерево виключно для парфумерних цілей. Такий сандал коштує значно дорожче за той, що видобуто нелегально.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

Схожа ситуація і з іншими цінними компонентами, наприклад, дубовий мох:

— Цей інгредієнт зараз важко дістати, і його якість суттєво залежить від способу збирання. Видобуток може бути більш або менш екологічним, більш або менш етичним — і все це впливає на кінцеву вартість парфумів.

Чому парфуми можуть коштувати 10 000 доларів?

Якщо коротко — це маркетинг, статусність та ексклюзивність.

Ціна на парфуми класу luxury часто не відповідає собівартості, підсумовує Ася Волянська:

— Як правило, всередині флакону немає нічого настільки унікального, щоб коштувало таких грошей. Часто висока ціна обґрунтовується не стільки самими ароматами, скільки дизайном флакона, опакованням, рекламою та іміджем, — підсумувала Ася Волянська.