Shit happens: як бізнесу повернути довіру після кризи

16 липня ресторатор Михайло Кацурін на своїй сторінці в соцмережі повідомив про те, що він та ще 11 людей (на той момент) отруїлися у його власному львівському ресторані "Китайський привіт".
"Я отруївся у власному ресторані у Львові. І, на жаль, не тільки я. Станом на зараз 11 гостей повідомили нам про симптоми отруєння. Попередня гіпотеза – яйця і яєчний крем в десертах 14 і 15 липня", – йдеться в публікації.
Станом на 18 липня кількість постраждалих зросла до 70 людей, серед яких дев'ять дітей. Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб опитав хворих і встановив, що всі їли десерт "Сингапурський чізкейк". Наразі джерело інфекції та фактори передання встановлюються.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу – йдеться про порушення санітарних правил, які можуть спричинити поширення інфекцій чи отруєння. За цією статтею передбачено покарання: від штрафу (від 17 000 до 51 000 грн) до арешту на пів року, або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.
Сам Михайло в своєму пості додав, що оплатить лікування всім постраждалим, утилізує всі продукти в ресторані, незалежно від результатів перевірки, та закрив заклад до з’ясування всіх обставин.
В коментарях під публікацією люди розділилися на два табори: одні захоплювались чесною комунікацією ресторатора та висловлювали слова підтримки, інші писали, що цей випадок "поховає заклад" та власник розориться через виплати компенсацій моральної шкоди.
LIGA.net поспілкувалась з експертом в галузі комунікацій, інформаційних операцій та дезінформації Аленом Бобровим та керівним партнером київської юридичної компанії "Турій та Партнери" Андрієм Турієм, щоб з’ясувати, як діяти бізнесу в кризових ситуаціях:
- як правильно комунікувати після неприємних інцидентів;
- чим загрожує бренду спроба замовчати ситуацію;
- чи варто визнавати помилку, навіть якщо це може спричинити фінансові втрати;
- якщо заклад оплачує лікування, чи знімає це з нього юридичну відповідальність;
- чи мають постраждалі підстави вимагати моральну компенсацію;
- який юридичний ризик для бізнесу – публічно визнавати свою провину;
- чи існує "золота середина", яка збереже як репутацію, так і правову безпеку бізнесу;
- як перетворити кризу на репутаційний плюс.

Коментарі (0)