UA
Пояснення

Пояснення психолога | Tinder: як на нас впливають додатки для знайомств та як знайти свою людину там

5 хвилин
Tinder: як на нас впливають додатки для знайомств та як знайти свою людину там - Фото
Ілюстрація: Depositphotos.com
09.01.2021, 18:00

Кожні п'яті стосунки в світі починаються онлайн. Про додатки для знайомств та казусні або щасливі історії розповідають навіть на психотерапії.

Оновлено від 2 жовтня 2020 року

Пандемія майже рік як паралізувала нормальне життя світу, і ми все більше переходимо в онлайн. Романтичне життя не виключення. А коли в Україні знову пожорсткішав карантин, може бути спокусливо "позалипати" в додатках для знайомств. Тому ми вважаємо корисним нагадати цю статтю психологині Марти Приріз.

Як психотерапевтка, щодня слухаю різні історії чоловіків та жінок, і розповіді про онлайн-знайомства займають одне з головних місць.

Серед багатьох додатків для знайомств здебільшого вибір падає на користь Tinder. Його створили всього 8 років тому, та вже зараз ним користуються 50 млн людей зі всього світу.

Чимале число, яке обнадіює тих, хто віртуально шукає свою людину. 

Якщо зараз на вашому обличчі з’явився сарказм, а в голові промайнула думка: "Люди реєструються в таких додатках тільки заради сексу", то розвінчаю ці міфи. 

Сотні людей зізнаються в опитуваннях, що вони проводять час в Tinder і аналогах, бо в них немає достатньо варіантів обрати партнерів у реальному житті або ж вони шукають когось, з ким в них зав’яжеться зв'язок, чи тих, хто здається їм привабливим. 

Ряд іноземних досліджень демонструють нам ще один факт: пари, які познайомилися онлайн, мають схожий чи навіть вищий рівень задоволення сімейним життям, ніж пари, які зустрілися наживо.

Як додатки для знайомств змінюють нашу поведінку

Логіка більшості додатків для знайомств проста: створюємо профіль, додаємо фото і, за бажанням, дрібку інформації про себе. 

Гортаємо профіль вправо, якщо хтось сподобався, вліво – якщо ні. Після цього повторюємо. Ще і ще. Аж до моменту, коли знаходимо цікаву людину, або – поки не втомимося. Ймовірно, після цього додаток відправиться у кошик.

Але що відбувається з нами, якщо проводимо в подібних додатках не вечір, а кілька місяців поспіль?

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для український родин

Уявіть, що шукаєте начитаного, дотепного зеленоокого чоловіка, який матиме схожий стиль життя, і вірите, що який-небудь Tinder сповнить ці побажання. Та час йде і нічого не відбувається. 

Трапляються онлайн начитані, дотепні, зі схожим стилем життя... Проте все разом в одній людині – ні. 

Тоді, при тривалому використанні такого типу додатків, знижується наша вибірковість при пошуку партнера.

На кінчиках пальців у всіх користувачок та користувачів Tinder сотні можливостей: безліч людей чекають на повідомлення та декларують, що готові познайомитися. Ми гортаємо десятки профілів перед сном, свайпаємо, і… все менше часу залишається на прийняття рішення. 

Бо там, через кілька кліків вправо, може бути та сама людина. Треба швидко свайпати та ініціювати розмови. Бути готовими знайомитися і фільтрувати нові контакти. Але нам це йде взагалі не на користь.

Наявність багатьох варіантів потенційних партнерів та брак часу зменшує вибірковість при прийнятті рішень. А це означає, що з часом будемо не в стані виокремити, хто нам підходить, а хто ні.

По-перше, будемо втомлені тисячами варіантів, які пропонують додатки для знайомств. По-друге, брак часу підганятиме приймати рішення якомога швидше. Значить, часто поспішно чи некоректно.

Так з читаючого, дотепного зеленоокого чоловіка, який матиме схожий стиль життя, залишиться якийсь один критерій. В кращому випадку, два.

Друге, що зробили додатки для знайомств – заміну реальних побачень. Якщо у вас повний робочий тиждень, то ввечері години перед екраном смартфону можуть втомлювати і ви сприйматимете їх як додаткове навантаження.

Дослідниця Холлі Вуд спілкувалася з американськими чоловіками щодо побачень. Багато з них казали їй: "Я так багато вкладаюся в побачення, але не отримую результатів". Коли ж Холлі уточнювала: "А що саме ви робите?", чоловіки обурювалися: "Як?! Я щодня сиджу годинами в Tinder, хіба цього мало?".

Підписуйтесь на LIGA.Life в Instagram: тільки корисна інформація для український родин

Холлі Вуд каже, що для багатьох користувачів такі додатки замінили побачення наживо. Час, який люди могли провести на побаченнях, вони проводили, тицяючи пальцем в додатках для знайомств. А потім часто так і не йшли на зустрічі.

Чи варто йти в Tinder, якщо вам кепсько

 

2019 року в Огайо опитували студентів коледжів, які почувалися самотніми та витрачали час, що перевищував середній, на сидіння в додатках або сайтах для знайомств. 

Дослідниці виявили: чим більш самотньо почувається людина, тим більш наполегливою вона буде в пошуках партнера онлайн. 

Втім, іноді пошук може займати час. Та й невдач ніхто не відміняв. Люди в пригніченому стані більш гостро реагують на негативний досвід користування додатками чи брак співпадінь там.

Відмінностей між чоловіками та жінками дослідницька команда не знайшла, тобто ті й ті будуть переживати відчуття відірваності, відчуженості та ще глибшої одинокості, якщо онлайн-знайомства будуть лише компульсивним способом, аби не відчувати неприємні, але однаково важливі емоції. 

Тож, коли ви почуваєтеся самотніми і компульсивно тягнетесь до смартфону, аби зайти в додаток для знайомств та заглушити неприємні відчуття, то, на жаль, від цього стане тільки гірше.

Як покращити ваші шанси в Tinder

Люди недаремно заходять в Tinder щодня. В середньому, чоловіки витрачають аж п'ять годин на день там, тоді як жінки – дві години.

13,6% знайомств у Tinder потенційно приведуть до весілля. 

Тож, якщо ви вирішили зареєструватися в Tinder чи схожих додатках та спробувати знайти там своє щастя, то ось що може спрацювати та зробити вас більш успішними в цьому процесі.

1. Оберіть принаймні три власних фотографії

2016 року науковці Канади та Британії проаналізували 230 000 чоловічих та 250 000 жіночих профілів в Tinder. Вони стверджують, що існує зв'язок між кількістю "метчів" та кількістю фотографій у профілі людини.

Аби максимально підвищити шанси на успіх, ваш профіль має містити мінімум три фотографії, де зображені ви, а не меми, цитати або групові фото. 

Найкраще якщо це будуть чіткі, якісні фото, де можна вас роздивитися.

2. Попрацюйте над описом свого профілю

Використовуйте якомога більше символів при написанні свого біо в Tinder, адже люди, які ґрунтовно та розгорнуто описують себе, досвід та хобі, більш успішні в онлайн-знайомствах.

Логіка наступна: якщо ви чимало написали про себе, то заінвестували час, аби привести до ладу свій профіль. 

Отже, ви насправді зацікавлені, щоб з кимось познайомитися онлайн, а не просто в жарт знаходитеся в додатку для знайомств, аби глянути, чи з цього взагалі буде діло.

А коли ж ви зацікавлені, то значить, вимогливі: до інших та до себе. Заповнений профіль вказує на те, що налаштовані докладати зусиль для побудови комунікації з потенційними партнерами.

3. Напишіть про ваші наміри перебування в додатку

Чоловіки і жінки однаково часто заявляють, що шукають в Tinder людину для побудови тривалих стосунків. Утім, коли опитували користувачів і користувачок щодо головних цілей перебування в додатках для знайомств, то вони говорили про наступне: секс на одну ніч, пошук партнера, просто спілкування, побачення і нічого більше, полистати профілі інших.

Ось чому важливо знайти слова та написати, що саме ви шукаєте в додатку для знайомств і на що сподіваєтесь. 

Найкраще це робити в описі профілю: тоді уникнете непорозуміння з обох сторін та заощадите час на пояснення згодом всім, хто вас уподобав. Крім цього, це підвищує шанси з ходу профільтрувати тих, хто шукає іншого, ніж ви.

Марта Приріз, психологиня, вивчає сімейну та парну психотерапію в США (медичний університет Сент-Луїса), для LIGA.Life

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини