Цифровий детокс: що це, чи варто і як його практикувати

Життя в цифровому світі має очевидні переваги: зручно замовляти продукти на самовивіз, ділитися фотографіями чи музикою та підтримувати зв’язок із родиною і друзями незалежно від відстані. Однак це все може бути виснажливим. Відчуття постійної цифрової активності та продуктивності спонукає людей переглянути свій баланс у насиченому диджиталізованому світі. LIGA.Life пояснює, як інтенсивне використання соціальних мереж пов’язують зі зниженням самооцінки та підвищеним ризиком розвитку проблем зі здоров’ям.
Чи створюють технології тривожне покоління?
За останнє десятиліття кількість дітей, які майже постійно перебувають онлайн, приблизно подвоїлася. Так само збільшився екранний час — із трьох із половиною годин на день до семи і більше. Це свідчить про стійке збільшення часу, проведеного онлайн, а не про тимчасовий сплеск під час пандемії, як багато хто вважав раніше.
Нині ж Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що в усьому світі кожен сьомий підліток віком 10-19 років має психічний розлад. Депресія, тривога та поведінкові розлади є одними з основних причин хвороб та інвалідності серед підлітків, а самогубство — четвертою основною причиною смерті серед 15-29-річних. Рівень стресу, страху та самотності значно вищий і продовжує зростати.