Українські архітектори й урбаністи практично з перших днів повномасштабного вторгнення працюють над відбудовою міст, що постраждали внаслідок війни. Найперше завдання — відновити зруйновані будинки й інфраструктуру. Та окрім цього, є й інші виклики — наприклад, як відродити життя у містах, які наближені до лінії фронту або пережили досвід окупації. Очевидно, що тут потрібні нові ідеї — і що більше їх буде, то краще.

Агенція (NGO, non-goverment organisation. — Ред.) просторового розвитку Restart вирішила шукати ці ідеї не тільки у середовищі українських архітекторів та урбаністів, а й серед іноземних студентів. Для цього вони залучили вихованців Данської академії архітектури у Копенгагені, які навчаються на урбан-дизайнерів. Починаючи з березня цього року, вони працюють над відновленням Вознесенська — міста у Миколаївській області, яке пережило російську окупацію навесні 2022 року. Головна ідея програми у тому, щоб переосмислити типові підходи до повоєнного відновлення та відшукати нові, альтернативні ідеї, які можна було б втілити в українських громадах. 

Чому студенти з Данії працюють саме над відновленням українського півдня? Які ідеї вони запропонували та чи можуть ці ідеї бути втілені у реальність? Про все це LIGA.Life поговорила з міською планувальницею та архітекторкою Restart Agency Дар’єю Боровик. Також ми розпитали самих студентів, як вони ставляться до роботи в межах програми та що відчували, проєктуючи нові простори для українських громад, які постраждали від війни.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал, підпишіться на LIGA PRO
Наша краща пропозиція
На рік
42 €
На місяць
5 €
Вже маєте LIGA PRO?