Залежність від шопінгу: чому ми купуємо більше, ніж потрібно

Що таке залежність від шопінгу і як бренди змушують нас купувати більше? Психологічні механізми, маркетингові прийоми та як уникнути імпульсивних витрат — LIGA.Life запитала в експертів, як соціальні мережі, блогери та рекламні стратегії впливають на нашу поведінку і як навчитися розрізняти справжні бажання від нав’язаних.
Які психологічні та соціальні чинники формують імпульсивні покупки
Часто в основі лежать емоції та навіть психологічні механізми. Шопінг може бути способом підняти настрій, впоратися зі стресом або навіть заповнити внутрішню порожнечу. Купуючи щось нове, ми отримуємо короткочасне відчуття радості, схоже на дофаміновий сплеск, який швидко згасає, змушуючи нас шукати новий "допінг", розповідає LIGA.Life Ріта Єліна, маркетологиня, авторка каналу на Youtube "Чому це купують".
"Шопінг — це швидке задоволення: "маленьке частування", яке приносить нам миттєвий дофаміновий кайф. Ми не можемо швидко купити квартиру, або машину, або навіть подорожі. А от кофтинку чи помаду можемо", — пояснює в розмові з LIGA.Life Дарʼя Мусаєва, маркетологиня, яка співпрацює з люксовими брендами.

Українські бренди сьогодні вражають якісним маркетингом, асортиментом та якістю. Блогери, рекламні кампанії, UGC-креатори перетворили звичайні покупки на ритуал,