12 українських майстрів у престижному путівнику The Homo Faber Guide. Що вони виробляють
В путівник від швейцарського Фонду Мікеланджело – The Homo Faber Guide – увійшли 12 українських виробників-дизайнерів, а також музеї і майстерні, пише закарпатське видання Varosh.
Довідково: The Homo Faber Guide – проєкт, який знайомить відвідувачів з галеристами, колекціонерами та дизайнерами. Тут розміщено інформацію про студії і майстрів – різьбярів, ковалів, керамістів, гончарів, склодувів з різних куточків Європи. Вони розповідають власні історії, діляться секретами авторської техніки, з ними можна сконтактувати і замовити виріб. Автори путівника роблять акцент на самобутність та високий професійний рівень робіт.
Андрій і Олеся Возницькі. Кераміка
Скульптор і керамістка з Ужгорода, які створюють дизайнерські керамічні вироби ужиткового та декоративного мистецтва.
Серед їхніх робіт і скульптурні композиції з бронзи, теракоти, скла та дерева.
Олександр Моргачов (Kruk Garage). Шкіряна справа
Фундатор київського ательє апсайклінгу "Крук Гараж" – один із найзнаковіших українських брендів ручної роботи, відомий у всьому світі, зазначається в гіді.
Ательє спеціалізується на ручному та машинному пошитті виробів, таких як рюкзаки, портфелі та гаманці.
Також майстер виробляє вузькоспеціалізовані предмети, такі як шкіряні фартухи, рулони для барменів та підтяжки.
Олена Тур’янська. Робота з папером
Львівська майстриня, використовуючи лише ніж та папір, створює витинанки, традиційні вироби, вирізані з паперу.
Олена – одна з найвідоміших художників-витинанок в Україні, яка провела безліч персональних виставок у всьому світі.
Її стиль впізнаваний відразу – вона використовує традиційну народну техніку вирізання з паперу до створення окремих творів мистецтва, які виражають її власні філософські погляди.
Юлія Маклюк. Кераміка
Екологічна активістка з Ірпеня є одним із засновників молодіжного руху проти зміни клімату в Україні та учасником міжнародних переговорів ООН щодо клімату.
У 2017 році Юлія розпочала гончарну справу. Має власний підхід і метод виготовлення кераміки – в основі екологічність на всіх етапах виробництва.
"Її готові вироби посилають чіткий екологічний сигнал. Її філософія безвідходного виробництва та фантастичні предмети роблять гончарні вироби Юлії справжнім підприємством XXI століття та радістю для очей", – йдеться в описі гіду.
Також в путівнику є авторський курс Маклюк з кераміки.
Інна Педан. Меблі
Харківська майстриня відкрила власну студію у 2003 році.
"Інна є новатором у дизайні меблів та створює предмети, що відображають її внутрішню особистість", – йдеться в описі.
Її роботи відрізняються особливою пластичністю та сталістю форми, зазначають у путівнику.
Trots Family Ceramics. Кераміка
Компанія з села Косів, Івано-Франківської області, створює предмети, натхненні гуцульською культурою.
"Ігор, Христина та їхня донька Марія-Тереза працюють в унікальній місцевій техніці сграфіто, відомії своїм товарним знаком зеленого та жовтого кольорів і охороняється ЮНЕСКО як нематеріальна культурна спадщина людства", – пояснюють у гіді.
Shuflia Shop. Шкіряні вироби
Шуфля – це шкіряне ательє, розташоване на території колишньої фабрики Промприладу в Івано-Франківську, з великим асортиментом виробів ручної роботи, таких як гаманці, записники, сумки, рюкзаки та багато іншого.
Крім власних товарів Shuflia продає отримані з інших ремісничих компаній-партнерів в Україні.
Прямо в магазині можна познайомитися з процесом виготовлення та поспостерігати за роботою майстрів, зазначають в описі.
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Коломия
Музей заснований у 1926 році. Присвячений народній творчості гуцулів та покутян, двох українських етнічних груп, які проживають на заході України.
У музеї зберігається велика колекція з 50 000 предметів, що розповідають багату історію розвитку ремесла на цих землях, пояснюють в путівнику.
Музей Писанки. Коломия
Музей розташований у будівлі у формі великодні яйця. Тут є колекція писанок або традиційних українських яєць, в якій зберігається понад 12 000 предметів з різних регіонів України та інших країн.
"Техніка воскового розпису яєць – це унікальне та багатовікове українське народне мистецтво. Потрапивши в це справжнє царство декоративних яєць, ви можете знайти всі варіації цього автентичного ремесла, виконаного зі шкаралупи курки, гусака, страуса та перепела", – йдеться в описі від путівника.
Майстер-клас гончарства з Рустемом Скибіним. Київ
Курс розпочнеться з ознайомлення з принципами роботи гончарного кола та їх використанням. Потім майстер навчить вас основним прийомам формування предмета із сирої глини.
"Виконана робота буде покрита глазур'ю, декорована та обпалена, що дозволить вам випробувати процес виготовлення кераміки від початку до кінця", – йдеться в описі.
Курс виготовлення скрипки з Орестом Пуцентела. Львів
Денна програма знайомить із основами ремесла та дає поради від майстра з багаторічним досвідом.
"Ви почнете з вивчення основних елементів скрипки, занурившись у важливість кожної деталі. Після цього курс покроково проведе вас через процес виготовлення скрипки, покаже вам необхідні інструменти та обладнання та різні породи дерева", – йдеться в описі.
Курс безкоштовний, і ви повинні наперед зв'язатися з майстром, щоб отримати місце.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин