Астрономи шукали одну чорну діру в рясному скупченні зірок, а виявили ціле кубло

Команда дослідника Едуардо Вітраля очікувала знайти в центрі зіркового скупчення NGC 6397 чорну діру проміжної маси – меншу за надмасивні і більшу за чорні діри зоряної маси.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Утім, телескоп Hubble зафіксував неочікувану картину – у скупченні NGC 6397 за 7 800 світлових років від Землі виявили ціле кубло з чорних дір, але зоряної маси.

Ось, що виявив Hubble.

Астрономи шукали одну чорну діру в рясному скупченні зірок, а виявили ціле кубло
Джерело: Hubble

А ось так рій чорних дір в скупченні NGC 6397 представив художник.

Астрономи шукали одну чорну діру в рясному скупченні зірок, а виявили ціле кубло
Рій чорних дір в скупченні NGC 6397 в поданні художника, ESA, Hubble, N. Bartmann

"Ми знайшли дуже вагомі докази існування невидимої маси в центральній області NGC 6397. При цьому дивно, що вона не точкова, а простягається до декількох відсотків від розміру всього скупчення. Наше дослідження є першим, яке розкриває як масу, так і розмір того, що схоже на рій чорних дір в кульовому скупченні з щільним ядром", – підсумував Едуардо Вітраль.

"Ми використовували теорію зоряної еволюції, щоб зробити висновок, що більша частина додаткової маси, яку ми виявили, була в формі чорних дір" – додав професор із Інституту астрофізики Парижу Гарі Мамон.

Відомо, що NGC 6397 – одна з надзвичайно щільних зоряних систем, в яких компоненти розташовані близько один до одного. Крім того, вони, як правило, дуже старі. Скупчення NGC 6397, що є предметом даного дослідження, лише трохи молодше всього Всесвіту.