Що відомо про побічні реакції після третьої, бустерної дози
Посилення побічних реакцій на бустерну дозу вакцини не спостерігається, розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю ВВС.
"У країнах, де вже широко запроваджують бустер, кількість несприятливих подій така ж, як і за умов базового курсу щеплень", – сказав він.
Раніше у коментарі LIGA.Life Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), пояснював, що, згідно з оглядом досліджень, ризик виникнення реакцій після ревакцинації у був нижчий в порівнянні з першою і другою дозами. Це стосувалося і Pfizer, і CoronaVac, і AstraZeneca.
За даними Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC), люди скаржилися менше, ніж після другого щеплення, на системні побічні реакції, такі як біль у животі чи м’язах, діарея або слабкість.
Після бустерної або додаткової дози вакцини проти COVID-19 можуть виникнути деякі тимчасові симптоми, подібні до побічних ефектів після щеплення проти грипу, повідомляли у лікарні Джонса Гопкінса у місті Балтимор (США).
Зокрема, йдеться про біль в руці та припухлість. Також може підвищитися температура, і людина протягом дня або двох може відчувати біль у тілі, головний біль, втому, лихоманку, збільшення лімфатичних вузлів.
6 січня в Україні зробили доступною для всіх ревакцинацію третьою дозою проти коронавірусу. Як записатися і кому вона потрібна читайте в тексті Третя, бустерна доза вакцини від COVID. Як записатися, для кого, що буде в сертифікаті