Що українці вважають сексуальним насильством. І скільки опитаних пережили його в дитинстві
Ілюстрація: Женя Олійник

Про пережите в дитинстві зґвалтування заявили 4% опитаних українців. Дослідження провела агенція "Фама" на замовлення Центру гідності дитини Українського католицького університету (УКУ), пише Радіо Свобода.

Так опитали 1 600 жінок і чоловіків від 16 до 55 років із усіх українських регіонів.

14% респондентів обмежують термін сексуального насильства зґвалтуванням. І ніхто з респондентів не вважає секс за згодою у повнолітньому віці сексуальним насиллям.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Згідно з даними опитування, у сексуальному насиллі винен кривдник, а так відповіли 77% осіб. 

Понад 20% назвали винними кривдника і жертву. 

Найчастіше, на думку учасників опитування, застосовують сексуальне насилля до дітей незнайомці, некровні родичі, друзі віком 35-49 років.

"Понад 60% вважають, що кривдником є чужа людина, а, насправді, статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить про інше: кривду сексуального характеру щодо дітей вчиняють близькі люди. Також ми побачили, що 1/3 опитаних українців думають, що проблема сексуального насилля над дітьми не є притаманною українській культурі, що вона притаманна лише неблагополучним сім’ям", ‒ каже Мар’яна Малачівська, керівниця дослідницької агенції "Фама".

Згідно з соцопитуванням, 4% респондентів відповіли, що є жертвами зґвалтування в дитинстві, 23% ‒ сексуального насилля та домагань. 

Опитані громадяни пояснили, що не розповідали нікому про те, що з ними сталося, бо соромилися або боялися зізнатись, думали, що їх покарають. І цей факт дуже тривожний, зауважують фахівці.

Також, згідно з результатами соціологічного опитування, понад 50% жінок і чоловіків в Україні перший сексуальний досвід отримали після 18 років. Сьогодні вік ‒ молодший.

Слово "секс" в українців викликає такі емоції, як кохання, задоволення, ніжність, довіра, збудження, відповідальність.

За темою: Українців попросили оцінити своє сексуальне життя і себе в ньому. Опитування

66% опитаних респондентів уперше дізнались про секс у віці від 9 до 13 років. Понад 40% почули про інтимні речі від друзів, 17% ‒ від батьків.

93% респондентів зазначили, що саме батьки відповідальні за секспросвіту своїх дітей, 47% вважають, що відповідальними є вчителі.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин