Головні освітні події України за 2024 рік – добірка
Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE) підбила підсумки події у сфері освіти України за 2024 рік. Головні освітні події розподілили на 10 категорій: Можливість року, Подія року, Інновація року та інші.
Можливість року
Можливість року – реформа профільної старшої школи. Реформа передбачає, що учні після дев’ятого класу матимуть змогу обирати одне з двох спрямувань – академічне або професійне.
Академічне спрямування – дає змогу навчатися в ліцеях за обраним профілем. Учні самостійно обирають предмети для поглибленого навчання і предмети, що не пов'язані з обраним профілем.
Професійне спрямування – вступ у професійний коледж чи заклад фахової передвищої освіти.
Подія року
Подія року – відкриття Українського Освітнього Хабу в Чикаго, США. У хабі проводять навчання з українознавчих предметів, корисних навичок тощо як для дітей, так і для дорослих. Наступний хаб відкриють у Нью-Йорку.
Ініціатива року
Ініціатива року – співпраця МОН з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим для створення політики "Школа офлайн". Мета ініціативи – повернути 300 000 українських учнів до очного навчання, надавши доступ до безпечної очної освіти. Також це дозволить підвищити якість дистанційного навчання, якщо вихід офлайн не є можливим.
Проєкт року
Проєкт року – Калькулятор фейків – інструмент, що швидко та точно розпізнає фейкові новини й водночас навчає відрізняти їх самостійно. Проєкт реалізований за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Призначення року
Призначення року – Надія Кузьмичова, що обійняла посаду зуступниці міністра освіти і науки України. Наразі Кузьмичова відповідає за шкільну освіту.
З 2023 року була радницею Михайла Федорова, віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій та координувала освітні стратегічні проєкти.
Перспектива року
Перспектива року – глобальна ініціатива культурної та ментальної трансформації українців, що передбачає: сформувати нульову толерантність до корупції, знати свої права, підвищити навички з медіаграмотності та критичного мислення, вільно опановувати іноземні мови, використовувати легальний аудіо- й відеоконтент, а також бути політично обізнаним.
Перший етап ініціативи – запровадження у всіх школах областей України масштабного освітнього проєкту про права дитини за підтримки Офісу Омбудсмена України (Уповноваженого Верховної Ради з прав людини) та Ради Європи.
Інновація року
Інновація року – убер-школа. Яка розпочала роботу з Херсонської області, оскільки учні тамтешніх шкіл від початку повномасштабного вторгнення не мають доступу до повноцінного навчання. Ініціативу підтримав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Херсонська обласна державна адміністрація.
Виклик року
Виклик року – освітні витрати. Для того, щоб надолужити втрачені через війну знання була створена Екосистема надолуження освітніх втрат на основі Штучного Інтелекту. Наразі Екосистема використовується у Херсонській, Миколаївській, Одеській і Дніпропетровській областях за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), міжнародної організації Helpcode та Міністерства освіти і науки України.
Заразом проводиться й Форум "Від викликів до можливостей" стосовно подолання освітніх втрат, який збирає організації, що зацікавлені цим питанням.
Допомога року
Допомога року – перший мобільний центр раннього розвитку – спеціальний автобус, що обладнаний усім необхідним для занять з дітьми дошкільного віку. Автобус обслуговує дітей Херсонської області.
Результат року
Результат року – відкриття Цифрових Освітніх Центрів, які допомагають учням 1-11 класів, що проживають близько до ліні фронту й не мають можливості відвідувати школу, навчатися у безпечних приміщеннях з використанням найсучаснішого обладнання та освітніх технологій.